sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 17 Ağustos 2023

100 Yönetmen Barış için 1 Filmde Buluşacak: Başvurular Devam Ediyor!

Toplam 100 filmden oluşacak %100 BARIŞ FİLMİ projesi için başvurular devam ediyor.

%100 BARIŞ FİLMİ projesiyle 1 Dakikalık 100 film arka arkaya belirli bir kompozisyonda montajlanarak 100 dakikalık uzun metraj film haline getirilecek. Filmler, uluslararası festivallerde, dijital platformlarda, televizyon kanallarında, sinema salonlarında büyük perdelerde gösterilecek.

%100 BARIŞ FİLMİ projesi; bağımsız, gönüllü ve özgür barışseverlerin tertiplediği "barış" konulu 1'er dakikalık 100 filmi seyirciyle buluşturmayı hedefliyor. Proje hiçbir sermaye grubunca desteklenmeden, herhangi bir fon ya da sponsor bağlantısı bulunmadan tamamen dayanışma ilişkileri çerçevesinde yürütülüyor.

Kimler Projeye Katılabilir?

Proje kapsamında ulusal ve uluslararası olarak iki ayrı 100 dakikalık filmin yapılması planlanıyor. Türkiye'den film çekenler de isterlerse uluslararası projeye katılabilecek. Ulusal yarışmaya katılan projelerden ücret alınmazken uluslararası yarışma katılımı için 5 dolar ücret alınacak.

Her yönetmen 1 dakikalık barış konseptli animasyon, deneysel, kurmaca, belgesel, videoart, stop-motion film ile projeye katılabilir. Proje, herhangi bir ön koşula bakılmaksızın herkese açık. Projeye yollanacak filmler, hem teknik hem de konu ve içerik olarak jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Projeye her yönetmen birden fazla filmle katılabilecek. Filmler, uluslararası film festivallerinde, dijital platformlarda, televizyon kanallarında, sinema salonlarında büyük perdelerde gösterileceği için 4K çözünürlükte hazırlanması gerekiyor. 

Projenin son başvuru tarihi 1 Eylül 2024. Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.