sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 11 Ağustos 2023

11 Ağustos 2023 Cuma Günü Vizyona Giren 11 Yeni Film: 3 Jacques Tati Klasiği Yeniden Sinemalarda!

Bugün sinemalarda 11 yeni film gösterime girdi.

1. Playtime (Oyun Vakti)Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: Başka Sinema

Ünlü yönetmen Jacques Tati'nin başyapıtlarından biri olarak kabul edilen 1967 yapımı Playtime, Bay Hulot'nun bir makinenin çarkları gibi çalışan Paris hayatı içerisinde kaybolmasını izleyiciyle buluşturuyor.

2. Monsieur Hulot's Holiday (Bay Hulot'nun Tatili)Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: Başka Sinema

Jacques Tati'nin yönettiği 1953 Fransa yapımı satirik komedi filmi olan Bay Hulot'nun Tatili, Fransa'da sakin bir tatil beldesine kargaşayı getiren sakar Bay Hulot'nun hikayesini anlatıyor.

3. My Uncle (Amcam)Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: Başka Sinema

Jacques Tati'nin bir diğer klasiği olan Amcam, Bay Hulot'nun, ailesi ve son derece teknolojik ve işlevsel bir mülkte hayatını sürdüren yeğeniyle yaşadıklarını konu ediniyor.

4. Haunted Mansion (Perili Köşk)


Tür: Fantastik/Komedi
Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye

Film, Rosario Dawson'ı New Orleans'ta şüpheli bir şekilde ucuz bir malikane satın alan bekar anne Gabbie olarak izleyiciyle buluşturacak. Ancak oğluyla birlikte yeni eve taşındığında tuhaf olayların yaşanmaya başlamasıyla ve anne-oğul ikilisi yeni evlerinin perili olduğunu fark eder. Ruhlarla savaşmak için Gabbie, "uzmanlardan" oluşan bir ekip kurar.


5. Shadow (Gölge Ajan: İstanbul'da Ölümcül Hesaplaşma)


Tür: Aksiyon
Dağıtım Şirketi: Özen Film

Rusya yapımı film, Gölge lakaplı bir ajanın devlet sırlarıyla birlikte kayıplara karışan eski bir Rus ajanının peşine düşmesiyle İstanbul'a kadar uzanan olayları konu alıyor.

6. Borcumuz Borç


Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: MC Film

Abbas Karatekin'in yönettiği başrollerini Can Şuoruç, Metin Keçeci, Selahattin Taşdöğen'in paylaştığı Borcumuz Borç, borç alarak kurduğu iş batınca borçlarını ödemenin yollarını arayan Murat'ın hikayesini anlatıyor.


7. Bıcırıklar: Yeni Yuvamız


Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: Bir Film

Almanya yapımı animasyon film, yaşadıkları dükkandan kovulan üç "bıcırık" arkadaşın yeni bir yuva bulma serüvenini konu alıyor.

8. Yumurtalar Firarda: Afrika Macerası


Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Meksika yapımı animasyon film, horoz Toto ile tavuk Di'nin altın renginden ötürü koleksiyoncuların hedefinde olan çocuklarını kurtarma mücadelesini anlatıyor.


9. Oda


Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Oda, sevgilisi Deniz'in evinin bir odasında gizemli bir şeylerin olduğunu fark eden Oğuz'un bu konuyu araştırırken yaşadıklarını anlatıyor.

10. Sound of Silence (Sessiz Kabus)


Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: Bir Film

Sessiz Kabus, babasının ağır bir şekilde yaralanması sonrası onun yanına giden Emma'nın, burada yüzleştiği doğaüstü varlıklara karşı verdiği mücadeleyi izleyiciyle buluşturacak.
 

11. Ehl-i Cin: İntikam


Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Film, tatil için çıktıkları yolda terk edilmiş bir köye yolları düşen bir grup arkadaşın yaşadıklarını izleyiciyle buluşturacak.