sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 05 Nisan 2024

5 Nisan 2024 Cuma Günü Vizyona Giren 8 Yeni Film!

Bugün sinemalarda 8 yeni film gösterime girdi.

1. Monkey Man (Maymun Adam)

Tür:
Aksiyon/Gerilim
Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye

Monkey Man, bir adamın annesini öldüren ve sistematik olarak yoksulları ve güçsüzleri mağdur etmeye devam eden yozlaşmış liderlere karşı intikam arayışını izleyiciyle buluşturacak. Ünlü aktör Dev Patel'in hem yazdığı hem yönettiği hem de ortak yapımcılığını üstlendiği filmde aynı zamanda Mumbai'nin yeraltı dövüşçüsü Kid'i canlandırıyor.

2. Mucize Aynalar

Tür: Komedi/Dram
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Aziz Nesin'in unutulmaz eserlerinden usta yönetmen Tolga Örnek tarafından sinemaya uyarlanan Mucize Aynalar, yakın gelecekteki Türkiye'yi konu alıyor. Film, gündelik gerçeklik ile absürt ve fantastik komedi unsurlarını harmanlayarak izleyicilere farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Günümüz insanının temel ikilemi olan "hayaller-gerçekler" teması etrafında şekillenen filmin kadrosunda Cengiz Bozkurt, Şebnem Bozoklu, Boran Kuzum, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven, İdil Fırat gibi sevilen isimler yer alıyor.

3. Godzilla x Kong: The New Empire (Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk)

Tür: Macera/Aksiyon
Dağıtım Şirketi: TME Films

Film, insanlık tarafından yeni keşfedilen mistik yeraltı dünyasının iki devi Kong ve Godzilla'nın, bu kez hem insanlığın hem de kendilerinin varlığını tehdit eden bir tehlikeye karşı birleşmelerini konu alıyor.

4. Hep Yek: Aşiret

Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Serinin yeni filmi, mafyanın kızını bir aşiretin elinden kurtarmaya çalışan Gürkan ve Altan'ın başlarına gelenleri izleyiciyle buluşturacak.

5. İki Gözüm Ahmet - Sürgün

Tür: Dram
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Özgür Tüzer başrollü film, Ahmet Kaya'nın Paris'te geçirdiği sürgün yıllarını konu alıyor.

6. Kung Fu Panda 4

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye

Komedi ikonu Jack Black, DreamWorks Animation'ın sevilen aksiyon-komedi serisinde yepyeni bir filmle dünyanın en sıra dışı Kung Fu ustası Po rolüne geri dönüyor. Film, Huzur Vadisi'nin Ruhani Lideri olması için yerine yeni bir Ejderha Savaşçısı eğitmesi gereken Po'nun maceralarını anlatıyor.

7. Ekip: Siberay - Güneş Fırtınası

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: A90 Pictures

Film, kötü planları olan bilgisayar korsanını bulmak için zorlu bir maceraya atılan Ekip Siberay’ın hikayesini konu alıyor.

8. Küffar

Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Film, bir kardeşin kaderinin diğerine büyü yoluyla geçtiği ve bir cin kabilesiyle mücadele etmek zorunda kalan bir ailenin hikayesini anlatıyor.