sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 21 Ağustos 2023

A90 Pictures Dağıtım Faaliyetlerine Başladı!

2008 yılında TV satışlarıyla başlayan ve Walt Disney, Warner Bros, 20th Century Fox, Universal Pictures, Paramount Pictures, Sony Pictures, MGM gibi Hollywood devleri ile iş birliği yaparak Türkiye ve KKTC'de özel etkinlikler ve açık hava gösterimlerinin tek yetkili şirketi haline gelen BG Film, 2016'da film ithalatına başlayarak, John Wick4, The Expendables 4, Ballerina gibi büyük yapımların yanı sıra Snow Queen, Maşa ile Koca Ayı, Arı Maya gibi çocuklar için animasyon filmleri de bünyesine katarak sinema sektöründe iddialı olduğunu kanıtladı.

Türk dizi sektörünün dünyadaki başarısını sinemada da gösterme hedefiyle 2022 senesinde yurt dışı film dağıtımına başlayarak, Ortadoğu, Avrupa, Avustralya ve Amerika’ daki bir numaralı dağıtım şirketleri ile güçlü iş birliği sağlayarak sektörün şu anda uluslararası alanda bayrak taşıyıcısı oldu. Şirket şimdi A90 Pictures ile dağıtım sektöründe yepyeni bir vizyonla izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

A90 Pictures CEO'su Mengü Atasağun ve Satış Müdürleri Ayhan Çelik ve Ceylan Dağıdır Şakar ile birlikte Eylül ayında düzenlenecek olan lansman için hazırlıklar son hızla devam ediyor. Şirketin film listesini de yakın zamanda duyurması bekleniyor.KAPAT

KAPAT