sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 15 Ağustos 2023

Airsoft Dünyada İlk Kez Türkiye'de Film Oldu: "Oyun Bitti" Geliyor!

Matine Film'in yapımcılığını üstlendiği ve başrollerini İlker Aksum, Can Nergis, İlay Erkök ve Melih Selçuk'un paylaştığı "Oyun Bitti" sinema filminin çekimleri başladı.

Oyun Bitti, dünyada Airsoft'u konu alan ilk film olacak. Yapımcı ve oyuncu Onur Yaprakçı film ile ilgili, "Airsoft'un Türkiye'de ve dünyada ilk filmi olacak. Ruslarla harmanladığımız güzel bir film. Yönetmenimiz de çok güzel bir yorum kattı. Çekimlerin 3. günündeyiz ama bu kadar güzel bir işin çıkacağını hissetmek de benim için çok heyecanlı ve onur verici oldu. Bence güzel gidiyor. Güzel bir film çıkacak. Ben seyircilerimizi sinemaya bekliyorum." açıklamasını yaptı. Airsoft oyuncağı, Airsoft oyununda kullanılan gerçeğine oldukça benzeyen tüfek, tabanca vb. silahların genel adı. Airsoft oyunu ise bir askeri simülasyon oyunu. Oyuncaklar da mühimmat olarak 6 mm'lik, biyolojik olarak çözülebilen plastik boncuklar kullanır. Oyun Bitti, Gökhan Arı'nın yönetmenliğinde, Taner Şahin'in kaleminden aksiyon-gerilim türünde bir hikayeyi sinema seyircisiyle buluşturmayı hedefliyor. Filmin başrolü başarılı oyuncu İlker Aksum filme dair beklentilerini "Önümüzdeki sezonun iddialı filmlerinden birisi" şeklinde tanımlarken, Can Nergis ise filmde bol miktarda aksiyon, aşk ve ihanet olacağını belirtti. 

Filmin konusu, Airsoft oyunlarına tutkulu Cenk, Cihan ve arkadaşlarını odak alıyor. Bu ekip, bir Rus airsoft takımının para ödüllü bir maç teklifini kabul eder. Ancak oyunun gerçekleştiği adada işler beklenmedik bir şekilde ters gider. Rus takımının elindeki silahların gerçek olduğunu fark eden Cenk ve arkadaşları, hayatta kalabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Oyun Bitti filmi, Airsoft'u merak edenler için sinemada nasıl heyecan verici bir hikayeye dönüşebileceğini gösteriyor. Filmin bu yıl içerisinde sinemada seyirciyle buluşması planlanıyor.

Kübra Karasu