sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 05 Nisan 2024

"Avengelyne" Çizgi Roman Serisi Sinemaya Taşınıyor: Yapımcı Margot Robbie!

Deadpool'un yaratıcısı Rob Liefeld'ın imzasını taşıyan çizgi roman Avengelyne'nin film hakları için büyük bir müzayede hazırlığı yapıldığı konuşuluyor. Kötülük güçleriyle mücadele eden bir melek olan Avengelyne'in hikayesini Olivia Wilde yönetecek. Margot Robbie'nin Tom Ackerley ve Josey McNamara ile birlikte yürüttüğü LuckyChap filmin yapımcılığını üstleniyor.

Robbie'nin başrolde yer alması için geliştirildiği söylenmişti, ancak Robbie'nin ekibi bu konuda bir yalanlama yaptı. Önemli yazarların filmi uyarlamak için görüştüğü konuşuluyor. LuckyChap, geçen yıl sekiz Oscar adaylığı alan ve en çok hasılat yapan film olan Barbie'den sonra Avengelyne'i hayata geçirecek. Yönetmen Wilde ise son olarak Don’t Worry Darling'i yönetti ve ondan önce de Booksmart'ı.

Avengelyne, kötülük güçleriyle mücadele eden ve sıklıkla demonlar ve canavarlarla yüz yüze gelen bir melektir. Cennetin Savaş Ordusunun en korkulan savaşçısıydı ve tek başına Cehennemin dış kalesi Pandemonium'a girip Şeytan'la yüzleşmişti. Tanrı'nın insanlara olan sevgisini sorgulattığı için kandırıldıktan sonra Cennetten kovulan bir düşmüş melektir. Avengelyne, güçlerini Dünya'da demonlarla savaşmak için kullanır ve yaklaşan bir Armageddon'da insanlığın son umudu olmak üzere hazırlanır.

Kübra Karasu