sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 29 Nisan 2024

Blue Ivy, Annesi Beyoncé ile "Mufasa: The Lion King"in Seslendirme Kadrosunda!

Disney'in "The Lion King" öncesini konu alacak "Mufasa" filmi için heyecan dorukta. Filmde, Blue Ivy Carter annesi Beyoncé Knowles-Carter ile birlikte rol alacak. Disney, Las Vegas'ta CinemaCon için gösterilen tanıtımda bu bilgiyi onayladı. Blue Ivy, filmde Kral Simba ve Kraliçe Nala'nın kızı Kiara karakterini seslendirecek. Simba ve Nala'yı ise karakterleri daha önce de seslendiren Donald Glover ve Beyoncé hayat verecek. Film, Pride Lands'ın en büyük krallarından birinin hikayesini izleyiciye sunacak.

Barry Jenkins, yönetmenliğini üstlendiği bu projede Blue Ivy'nin katılımını nasıl ele aldıklarını Entertainment Weekly'ye anlattı: "Matthew Cherry'nin 'Hair Love' adlı kısa film projesine Blue Ivy'nin seslendirme yapmasından ilham aldık. Projeyi başlatırken, 'Acaba Blue Ivy bunu yapmak ister mi? Beyoncé kızıyla birlikte rol almak ister mi? Bu onlar için çok mu kişisel olur?' diye düşündüm. Ancak onlara sorduğumuzda her ikisi de heyecanla kabul etti."

Filmde Aaron Pierre Mufasa'yı, Kelvin Harrison Jr. genç Scar'ı (Taka), Tiffany Boone ise Mufasa'nın gelecekteki kraliçesi Sarabi'yi, Kagiso Lediga genç Rafiki'yi ve Preston Nyman da Zazu'yu seslendirecek. Filmin seslendirme kadrosunda ayrıca Mads Mikkelsen, Thandiwe Newton, Lennie James gibi isimler de yer alıyor.

"Mufasa: The Lion King", 20 Aralık'ta sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Teaser

Kübra Karasu