sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 11 Ağustos 2023

Christopher Nolan'ın "Oppenheimer"dan Sonraki Projesi Ne Olacak?

Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın kariyeri her zaman merakla takip ediliyor. Her iki ya da üç yılda bir yeni bir filmle seyirci karşısına çıkan Nolan, "Oppenheimer"ın başarısının ardından gelecek planları hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Nolan, yaklaşık üç yıl süren geliştirme ve yapım sürecinin ardından "Oppenheimer" filmini yayınladı ve büyük bir ilgiyle karşılandı. Ödül sezonunda filmiyle ilk Oscar'ını kazanmaya çalışacak olan Nolan'ın aklı en az 2024 Mart'ına kadar bu projede olacak gibi görünüyor.

Grevler Nolan'ı da Durdurdu

Christopher Nolan, yeni projelere başlamadan önce Hollywood grevlerinin sona ermesini bekleyeceğini belirtti. Nolan, WGA yazarlarını ve SAG-AFTRA oyuncularını desteklediğini söyledi ve grevler bitmeden yeni bir filme başlamayacağını açıkladı.

James Bond'un 26. filmi, Nolan'ın yeni projesi olacak gibi görünmüyor. Nolan'ın Bond serisine olan ilgisi biliniyor, ancak serinin yeni bir başlangıca ihtiyaç duyduğu bir dönemde, Nolan'ın bu işi üstlenmeye hevesli olmadığı anlaşılıyor. Bu nedenle James Bond'un 26. filmi, Nolan'ın yeni projesi olacak gibi görünmüyor.

"Tenet 2" Mümkün mü?

Nolan'ın bir sonraki filmi özgün bir senaryo içericek ise, bu "Tenet"in devamı olabilir. 2020 yapımı bilim kurgu filmi, John David Washington'ın "The Protagonist" karakteri için başka bir macera olanağı bıraktı ve oyuncu bir devam filmi yapma isteğini sık sık tekrarlıyor. Christopher Nolan, "Tenet 2" üzerine spesifik bir yorum yapmamış olsa da, kariyerindeki bir sonraki adımı için ilginç bir seçenek olabilir. Fakat Nolan'ın bir sonraki projesinin ne olacağı şuanda belirsizliğini koruyor.

Nolan'ın Yapmadığı 3 Film

Eğer Nolan, özgün bir fikir üzerinde çalışmazsa, geri dönebileceği üç film projesi var. Bunlar, Howard Hughes'un hayatını anlatacağı bir biyografi, Ruth Rendell'ın "The Keys to the Street" adlı romanının uyarlaması veya "The Prisoner" adlı casus dizisinin yeniden yapımı olabilir.

Kübra Karasu