sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 21 Ağustos 2023

DC'den Bir Kötü Başlangıç Daha: "Blue Beetle" İlk Haftasında Beklenen İlgiyi Göremedi

Warner Bros.'un DC Genişletilmiş Evreni, stüdyonun açıklamaları nedeniyle tepki çekmeye devam ediyordu. Warner Bros., DCEU'yu yeni CEO'lar James Gunn ve Peter Safran gözetiminde DC Evreni (DC Universe) olarak yeniden yapılandırma kararı aldı. Bu değişiklikle birlikte, önceki yönetim tarafından onaylanan bazı filmler, bu hafta vizyona giren Blue Beetle dahil, pek olumlu tepkiler almadı.

Önceden doğrudan bir streaming filmi olarak tasarlanan ve bütçesi diğer DC filmlerinin yarısı kadar olan Blue Beetle, izleyicilerin evrenden neredeyse tamamen vazgeçtiği bir dönemde sinemalarda gösterime girdi. Devam eden oyuncu ve yazarların grevleri nedeniyle oyuncu kadrosunun reklam faaliyetlerine katılamaması, izleyici farkındalığına olumsuz etkide bulundu. Bu durum, filmin açılış hafta sonunda Amerika'dan sadece 25,4 milyon dolar, uluslararası 64 bölgeden ise 18 milyon dolar gelir elde etmesine yol açtı. Film toplamda sadece 43 milyon dolarlık bir dünya çapında açılış yaptı.Blue Beetle, oyuncu kadrosu, mizahı ve Latin topluluğuna olan sıcak yaklaşımıyla olumlu eleştiriler aldı. Ancak tüm bu olumlu geri dönüşlere rağmen, gişe başarısı beklentilerin altında kaldı. Warner Bros. şimdi üst üste dört süper kahraman filminin gişede başarısız olmasının yükünü taşıyor. Blue Beetle'den önce stüdyo, Black Adam, Shazam 2 ve The Flash gibi filmleri piyasaya sürmüştü.

Warner Bros., 2025'te Gunn'ın Superman: Legacy'si ile evrenin de yeniden başlatılmasını planlıyor, ancak bunun öncesinde stüdyo, eski DCEU'nun son halkası olan James Wan'ın Aquaman ve Kayıp Krallık'ını Aralık ayında piyasaya sürecek.

Blue Beetle şu anda sinemalarda gösterimde.

Kübra KarasuKAPAT

KAPAT