sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 01 Kasım 2023

"Deadpool 3" Yönetmeninden Açıklama: Wolverine Karakterinin "Logan" Filmindeki Saygınlığı Korunacak

2017 yılında vizyona giren "Logan", çizgi roman sinemasının en etkileyici örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Yaşlanma, keder ve çöküş temalarını ustaca işleyen film, Hugh Jackman'ın Wolverine karakteriyle baş döndürücü bir performansa imza attı. Film, bu başarısıyla En İyi Uyarlama Senaryo dalında Akademi Ödülü'ne dahi aday gösterildi.

Geçen yıl, Hugh Jackman'ın "Deadpool 3"te Wolverine karakterini yeniden canlandıracağının ve Ryan Reynolds ile bir araya geleceğinin duyurulması, bu ikonik karaktere yapılan etkileyici vedanın etkisini azaltır mı endişelerini de beraberinde getirmişti. Ancak "Deadpool 3"ün yönetmeni Shawn Levy, hayranların bu endişelerini gidermek için yeni bir açıklama yaptı.

BroBible'a konuşan Levy, "Deadpool 3" ekibinin James Mangold yönetimindeki "Logan" filmine duyduğu derin saygı ve hayranlığı açıkladı ve bu filme tamamen saygı göstereceklerini, ekleyerek filmin kurgusal evrende yer aldığını ve böyle kalacağını belirtti. Filmin nasıl kurgusal evrende yer almaya devam ettiği biraz sır ve muhtemelen tüm film konusunun anahtarı da bu olacak.

"Her zaman 'Deadpool 3'ün çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimi söylemişimdir çünkü yapmak istediğim tek şey Ryan ile birlikte röportajlar verip 'Logan' filmine duyduğumuz saygıyı konuşmak. 'Logan' kurgusal evrendedir. 'Logan'ı seviyoruz. O oldu. Dünyanın bilmesini istiyorum, yapımcı ve yönetmen olarak, hepimizin 'Logan'a, her yönüne ve gerçekleşen tüm olaylara derin bir sevgi ve saygı duyuyoruz."

Filmin kutsallığının korunacağını vurgulayan Levy, "Logan"ın kutsal bir yapıt olduğunu ve öyle kalacağını, bu durumun filmin anahtar noktalarından biri olduğunu belirtti. "Deadpool 3"ün 2024 yılının 3 Mayıs'ında vizyona girmesi planlanıyor, ancak Levy, bu tarihin gerçekleşme olasılığı konusunda grevler nedeniyle biraz şüpheli yaklaştı. Fakat yarım kalan çekimleri tamamlamak ve filmi önümüzdeki yıl hayranlarla buluşturmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

Oyuncu kadrosunda Reynolds ve Jackman'ın yanı sıra Emma Corrin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Jennifer Garner, Leslie Uggams, Karan Soni, Stefan Kapičić, Rob Delaney ve Matthew Macfadyen gibi yıldızlar yer alıyor.

Kübra Karasu