sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 05 Nisan 2024

Denis Villeneuve ve Legendary, "Dune 3" için Hazırlıklara Başladı!

Denis Villeneuve, Dune serisinin büyük başarısının ardından üçüncü film için çalışmalara başladı.

Yönetmen Denis Villeneuve ve Legendary, Dune 3 dışında yeni bir projeye daha adım atmaya hazırlanıyor. Yönetmenin, Annie Jacobsen’in Pulitzer Ödülü “Nuclear War: A Scenario” kitabının uyarlaması için Legendary ile yeniden bir araya gelmek üzere görüşme halinde olduğu Variety tarafından doğrulandı. Villeneuve şu anda stüdyo ile projeyi üretmek, uyarlamak ve/veya yönetmek üzere görüşmeler yapıyor. Yönetmenin üretim ortağı Tanya Lapointe de projede yer alacak.

26 Mart’ta yayımlanan Jacobsen’in kitabı, nükleer savaş durumunda ne olacağını, silahları inşa eden ve yanıt planlarına vakıf olan askeri ve sivil uzmanlarla yapılan onlarca özel yeni röportaja dayanarak, zamanla yarışan bir senaryoyu keşfediyor.

Öte yandan, Villeneuve’nin “Dune: Part Two” filmi gişede hâlâ para kazanmaya devam ediyor ve şimdiden dünya çapında 630 milyon dolar hasılat elde etti. Timothée Chalamet, Zendaya ve diğer birçok Hollywood yıldızının başrolde olduğu devam filmi, şu anda 2024'ün en yüksek hasılat yapan filmi. Filmde, Chalamet’in canlandırdığı Paul Atreides, kahin olarak seçilmiş kişi olarak yerini alıyor ve ailesini yok edenlere karşı intikamını almak için savaşıyor. Villeneuve’un ilk “Dune” filmi, 2021’de yayımlandı ve küresel olarak 402 milyon dolar hasılat elde etti.

Kübra Karasu