sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 02 Aralık 2020

Hafta Sonu Ücretsiz Olan BluTv'de İzleyebileceğiniz 5 Dizi!

BluTv hafta sonu sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde ücretsiz olarak izleyici ile buluşacağını açıkladı. Biz de sizler için haftasonu izleyebileceğiniz yapımları listeledik.

1. Yarım Kalan Aşklar

2020 yılında yayın hayatına başlayan dizide başrolleri Dilan Deniz Çiçek ve Burak Deniz paylaşıyor. Dizi hali hazırda Blu Tv’nin en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor.

Konu: İdealist gazeteci Ozan, kendisi gibi gazeteci olan Elif ile evlenmek üzeredir. Gözü kara gazeteciliği ile tanınan Ozan gizemli ve zor bir haberin peşindedir. Birbirlerini delicesine seven ikilinin hayatındaki mutlu tablo korkunç bir olayla son bulur: Ozan, trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Ancak Ozan, kaybettiği hayatını yeni bir bedende tekrar bulur. Hayata başka bir beden ile geri dönen Ozan’ın önünde iki zorlu görev vardır: Onu kimin öldürdüğünü bulmak ve Elif’e tüm gerçekleri anlatmak.

Tür: Gizem, Polisiye, Suç

2. SAYGI

2020 yılında yayınlanan yapımda Behzat Ç. dizisiyle tanıdığımız Ercüment Çözer’in hikayesi anlatılıyor. Başrolde ise tabiki de Nejat İşler var.

Konu: Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.

Tür: Dram, Polisiye, Suç

3. NORMAL PEOPLE

Yurtdışında kitabı ve dizisi oldukça ses getiren Normal People farklı tarz romantik yapım arayanlar için ideal bir yapım.

Konu: Sally Rooney’nin aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan, 2020'nin en ses getiren dizilerinden olan Normal People, bir çiftin hayatlarının farklı dönemlerde birbirleri nasıl etkilediğini ve aşkın özgürleştirici, dönüştürücü etkisini anlatıyor. İrlanda’da küçük bir kasabada aynı okula giden Connell yakışıklı ve popüler bir sporcu iken Marianne ise kibirli, soğuk ve dışlanmış biridir. İki genç arasında beklenmedik fakat karşı koyamadıkları bir ilişki başlar.

Tür: Dram, Romantik

4. CHERNOBYL

Hepimizin maalesef hatırladığı Chernobyl felaketini harika yansıtan bu mini dizi ayrıca 2020 Emmy Ödüllerine de damgasını vurmayı başardı.

Konu: Chernobyl, 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları anlatıyor. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük nükleer felaketlerden biri olan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Tür: Korku, Gerilim

5. ALEF

Emin Alper imzalı dizide başrolleri Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan paylaşıyor.

Konu: Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar.

Tür: Polisiye, Suç