logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Oyuncu Haberleri 17 Nisan 2021

Helen McCrory 52 Yaşında Hayatını Kaybetti

 İngiliz oyuncu Helen McCrory, 52 yaşında kansere yenik düşerek hayatını kaybetti. Üç Harry Potter filminde de rol alan McCrory'nin ölüm haberini eşi aktör Damian Lewis, Twitter'da yaptığı paylaşımda duyurdu.

Kendisi gibi oyuncu olan eşi Damian Lewis, McCrory'nin ölümü sonrası acısını paylaşarak, "Güzel ve güçlü bir kadın olan Helen McCrory evinde, ailesi ve arkadaşlarının sevgi çemberi içinde huzur içinde hayata veda etti" ifadesini kullanarak, eşinin kanserle "kahramanca" mücadele ettiğini de belirtti.

Ünlü oyuncunun ölüm haberi üzerine yaşanan üzüntüyü anlatan mesajlar sosyal medyadan paylaşılmaya devam ediliyor.

Helen McCrory kimdir? Helen McCrory, 17 Ağustos 1968'de dünyaya geldi. Londra Sanat Üniversitesi Drama bölümünden mezun oldu. Lucky Jim (2003), Charles II: The Power and The Passion (2003) televizyon dizilerinde oynamıştır. 1 Nisan 2006'da Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi Bellatrix Lestrange rolü için seçildiği duyurulmuştu. Ancak McCrory hamileliği nedeniyle bu rolden çekilmek zorunda kaldı. Buna rağmen serinin 6. filmi olan Harry Potter ve Melez Prens'de Bellatrix Lestrange'in kardeşi Narcissa Malfoy'u canlandırmıştır. Ayrıca Doctor Who'da The Vampires of Venice bölümünde Rosanna karakterini canlandırdı. Helen McCrory, 2003 yılında Five Gold Rings adlı tiyatro oyununda onunla birlikte yer alan oyuncu Damian Lewis ile tanıştı. Lewis ile evlenen McCrory'nin Manon adında 2006 doğumlu bir kızı ve Gulliver adında 2007 doğumlu bir oğlu var. 2017 yılında Britanya İmparatorluk Nişanı aldı.