sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 25 Ekim 2023

Hikayesi ve Güçlü Kadrosuyla Dikkat Çeken "Sadık Ahmet" Filminin Çekimleri Tamamlandı!

Batı Trakya Türklerinin hakları için verdiği mücadeleyle tarihe geçen tıp doktoru ve siyasetçi Dr. Sadık Ahmet'in yaşam öyküsünü beyazperdeye taşıyan "Sadık Ahmet" filminin çekimleri sona erdi.

Yapımcılığını Mahmut Cüneyt Göz'ün üstlendiği MCG Film Medya imzalı filmde, gösterdiği insanüstü çaba ile tüm dünyanın tanıdığı Dr. Sadık Ahmet karakterine Turgay Aydın hayat verdi. Karaktere bürünmek için özel hazırlık yapan Aydın, saz çalmayı öğrenip Yunanca dersleri aldı.

Yönetmenliğini Hakan Yonat'ın üstlendiği bu değerli projede, senaryo koltuğunda Mert Dikmen bulunuyor. Filmin kreatif yapımını Muhammet Usta üstlenirken, idari yapım kısmında Didem Gümüş'ün imzası var.

Filmde Turgay Aydın'ın yanı sıra Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Erdal Beşikçioğlu, Suzan Kardeş ve Doğukan Güngör gibi yıldız isimler yer alıyor. Merakla beklenen yapımda Dr. Sadık Ahmet'in eşine ise Fettahoğlu hayat verdi.

Halkı için yirmi beş yıl özgürlük mücadelesi veren ve bedelini hayatıyla ödeyen kahramanın hayatını beyaz perdeye taşıyan filmin çekimleri İstanbul, Bursa, Edirne, Gümülcine ve Atina gibi farklı bölgelerde gerçekleştirildi. Sadık Ahmet, 5 Ocak 2024'te sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Kübra Karasu