sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 31 Ekim 2023

Hollywood Yıldızları "Eden" Filmi için Bir Araya Geliyor: Vanessa Kirby, Jude Law, Ana de Armas...

Hollywood'un önde gelen isimlerinden Vanessa Kirby, ünlü yönetmen Ron Howard'ın Eden adlı yeni filminde Jude Law, Ana de Armas, Daniel Brühl ve Sydney Sweeney ile birlikte rol alacak. Filmin çekimleri önümüzdeki ay Avustralya'da başlayacak.

Son olarak Görevimiz Tehlike filmlerindeki rolüyle dikkat çeken Vanessa Kirby, Ridley Scott'ın yaklaşmakta olan Napoleon filminde de rol alıyor. Ayrıca, 2025'te gösterime girecek Mission: Impossible 8'de White Widow karakterini yeniden canlandıracak.Sydney Sweeney ise The White Lotus ve Euphoria dizilerindeki performanslarıyla hızla tanınan bir isim haline geldi. Sweeney, yakında Glen Powell ile birlikte romantik komedi Anyone But You ile sinemada izleyici karşısına çıkacak. Eden'in müzikleri için ise ünlü besteci Hans Zimmer çalışacak. Zimmer ve Ron Howard 30 yılı aşkın süredir devam eden işbirliğinde onuncu kez bir araya geliyor. 

Eden'in, iki farklı bakış açısından aynı olaya dayanan gerçek bir hikayeden ilham aldığı belirtiliyor. Film, Galapagos'ta medeniyetten uzaklaşan bir grup eksantrik karakterin etrafında dönen, cinayet ve hayatta kalma üzerine karanlık komik bir hikaye olarak tanımlanıyor. Filmde, hayatın anlamı gibi hepimizi meşgul eden büyük bir soruya cevap arayan karakterlerin hikayesi anlatılacak. Ron Howard, 15 yıl önce Galapagos Adaları'na yaptığı bir ziyaret sırasında gerçekleşen olaylardan ilham alarak bu hikayeyi oluşturduğunu ifade etti. Pandemi öncesi, Tetris'in yazarı Noah Pink ile bu hikayeyi beyaz perdeye taşımak için güçlerini birleştirdi.

Kübra Karasu