sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 03 Aralık 2020

İzmir Devlet Tiyatrosunda Covid-19 Dehşeti!

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada İzmir Devlet Tiyatrosu’ndaki tek kişilik oyundan sonra bile oyuncuların koronavirüse yakalandığı kaydedilerek, “Temaslı olan oyunun yönetmeni, yönetmen yardımcısı, dekor ve kostüm tasarımcısı, tüm teknik ekibi test yaptırmış ve pozitif çıktıklarını bildirmişlerdir. Bu durum tüm çalışanların yaşam hakkının riske atılmasıdır. Ve asla kabul edilemez. Bu yaşanan olay hastalık sürecindeki inisiyatifin tek başına kişilere bırakılamayacağının göstergesidir. Yapılan ihmalkarlık oyunda çalışan tüm ekibin sağlığını tehdit eden bir duruma dönüşmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne çağrıda bulunarak, “Ülkemizdeki diğer ödenekli Tiyatroların çalışmalarını süresiz durdurmasına rağmen Devlet Tiyatroları’nın bu koşullarda çalışmaya devam ediyor olması tüm çalışanlarının ve seyircilerimizin yaşamını tehlikeye atmaktadır. Gerekli mercileri bir an önce harekete geçip Devlet Tiyatrolarındaki provaları ve temsilleri durdurmaya davet ediyoruz” açıklaması yapıldı.

İstanbul ve İzmir tiyatrolarının bildirileri göz önünde tutularak medyada, "Devlet tiyatroları koronavirüs vakalarına rağmen çalıştırılıyor" şeklinde haberler yapıldı.

ALİ CEM KÖROĞLU YOĞUN BAKIMDA MI?

Oyuncu Fırat Tanış da bugün sosyal medya paylaşımında, edindiği bilgilere göre İzmir Devlet Tiyatrosu'nda kaç vaka olduğunu açıkladı. Henüz doğrulanmamış konuyla ilgili İzmir Devlet Tiyatrosu'nun yapacağı açıklama bekleniyor. Fakat dün yayınlanan açıklamaya göre covid-19'un tiyatroda birçok kişiye bulaştığının sinyali verilmişti.

İŞTE O PAYLAŞIM