sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 15 Kasım 2023

Marvel'da Beklenmedik Gelişme: Taika Waititi "Thor 5"i Yönetmeyeceğini Açıkladı!

Marvel Sinematik Evreni'nde sürpriz bir gelişme yaşandı. "The Marvels" filminin hayal kırıklığı yaratan açılış hafta sonunun ardından, Marvel gözlerini başarılı olduğu sulara dikti. Bu sulardan biri de hiç şüphesiz Thor serisi. Serinin son iki filmi "Ragnarok" ve "Love and Thunder" büyük gişe başarıları elde etti. Ancak bu filmlerin yönetmeni Taika Waititi, Thor 5'in yapımında yer almayacağını açıklayarak Marvel hayranlarını şaşırttı.

Business Insider ile yapılan bir röportajda, Thor 5'in ön prodüksiyonunun başladığına dair söylentiler sorulduğunda, Waititi durum hakkında bilgisiz olduğunu, Chris Hemsworth'ün Thor olarak geri döneceği projede yer almayacağını açıkladı:

"Bu durumun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ki, ben bu projede yer almayacağım… İmzaladığım diğer filmlere yoğunlaşacağım. Thor'un bundan çok daha erken çıkacağını hayal ediyorum... Ama Marvel'ı seviyorum, onlarla çalışmayı seviyorum. Chris'i seviyorum. Onların beni aldattığını asla düşünmem. Açık bir ilişkimiz var ve başkalarıyla görüşmek istiyorlarsa, bunun için mutlu olurum. Bir gün yine onlarla aynı yatağa girmekten çekinmem."

Peki Taika Waititi Şimdi Ne Yapıyor?

Taika Waititi, şu anda üzerinde çalıştığı sayısız Marvel dışı projenin bolluğu sebebiyle, zamanının olmadığını belirtti. Hala yazım aşamasında olan bir Star Wars senaryosu üzerinde çalışıyor ve ayrıca Alejandro Jodorowsky'nin grafik romanı The Incal'in beyaz perde uyarlamasını hayata geçirmeyi istiyor. Bir sonraki projesi ise, Kazuo Ishiguro'nun romanı Klara and the Sun uyarlaması olacak.

Waititi'nin bir sonraki filmi, dünyanın en kötü uluslararası futbol takımına dayanan gerçek bir hikaye olan "Next Goal Wins", 12 Ocak'ta sinemalarda vizyona girecek. 

Kübra Karasu