sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 30 Haziran 2023

Merakla Beklenen "Dune: Part Two"dan Yeni Fragman!

İlk filmiyle büyük beğeni toplayan Dune: Part Two fragmanı bugün izleyiciyle buluştu.

Yeni fragmanın dikkat çeken unsurlardan biri yeni karakterlerin Arrakis'e doğru ilerlediğinin ortaya çıkması oldu. Bu sayede Akademi Ödülü sahibi Christopher Walken'ın epik maceranın ikinci bölümünde İmparator Shaddam IV'ü canlandırdığı da öğrenildi.

Romanlardan, Shaddam, Atreides Hanedanı'nın kontrolünü ele geçirme konusunda sinsice yöntemler kullandığı ve başarısız olduğunda gösterişli bir saldırıya boyun eğdiği biliniyor. Artık hikayede yer alacak olmasıyla birlikte, seyirciler ikinci filmin büyük bir parçası olan Atreides ailesine yapılan ani saldırının ardındaki gerçeği tam olarak anlayacaklar.

Fragmanda, Shaddam'ın kişiliğine dair ilk ipucu, Walken'ın karakterinin Paul Atreides'in (Timothée Chalamet) hala hayatta olduğu bilgisini almasıyla verildi. Bu durumdan açıkça memnun değildi, bu da devam filminin Shaddam'ın amacına ulaşmak için hiçbir engel tanımayacağına işaret ediyor. 

Dune: Part Two, bu sefer Paul Atreides'i Arrakis çölünde Chani (Zendaya) ile birlikte takip edecek. Oyuncu kadrosuna ayrıca Austin Butler (Elvis) Florence Pugh (Black Widow) ve Léa Seydoux da katıldı. Geri dönen oyuncular arasında ise Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Javier Bardem, Josh Brolin ve Charlotte Rampling yer alıyor.

Dune'un gerçek potansiyeli 2023'te sinemalarda ortaya çıkacak, çünkü ilk film birçok ülkede hem sinema hem de dijitalde aynı zamanda yayınlandı. Ancak, bilim kurgu destanı bu duruma rağmen dünya çapında 400 milyon doların üzerinde hasılat elde etmeyi başarmıştı ve büyük bir eleştirel beğeni kazandı. Dune: Part 2, yönetmen Denis Villeneuve (Arrival) ve senaryo yazarı Jon Spaihts (Prometheus) tarafından yönetiliyor.

Dune: İkinci Bölüm, 3 Kasım'da sinemalarda!

Fragman

Kübra Karasu