sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 03 Aralık 2020

Netflix Türkiye'de Ofis mi Açacak?

Netflix CEO'sunun yaptığı açıklamaya göre Türkiye'de 3 milyonun üzerinde üyeye ulaştılar. 3 milyon kullanıcı ve kullanıcıların aile hesaplarını göz önünde bulundurulduğunda sayının neredeyse 10 milyona ulaştığı görülüyor. Bu da televizyon sektörünü baştan aşağı değiştiricek bir rakam.

Ayrıca rakamları açıklayan Netflix CEO'su Türkiye'de ofis açacaklarının da duyurusunu yaptı. Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim." açıklamasında bulundu.

Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings, Türkiye'nin, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendileri için çok değerli bir ülke olduğunu belirterek, "Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Netflix'in Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofis, 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak ve yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirecek.