sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 24 Ekim 2023

Paramount Stüdyoları Açıkladı: "Görevimiz Tehlike 8" ile Birlikte Üç Filmin Vizyon Tarihinde Şok Erteleme!

Amerika'da yazarların aylarca süren grevinde anlaşma sağlansa da oyuncuların grevi tam gaz devam ediyor ve bu Hollywood'daki anlaşma dışı tüm çekimleri durdurmuş durumda. SAG-AFTRA (Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu) grevi devam ederken Paramount Stüdyoları büyük vizyon gecikmeleriyle karşı karşıya. 2024 Haziran ayında vizyona girmesi beklenen Tom Cruise başrollü efsane serinin yeni filmi Mission: Impossible 8'in vizyon tarihi tam bir yıl ertelendi. Filmin yeni vizyon tarihinin 23 Mayıs 2025 olduğu açıklandı. Stüdyo bunun yanı sıra önümüzdeki iki yıl içerisinde vizyona girmesi beklenen A Quiet Place: Day One ve adı henüz belli olmayan bir SüngerBob animasyon filminin de tarihlerini ertelendi.

Grevin 100 günü geçmesiyle Mission: Impossible 8'in prodüksiyonunun ne zaman tekrar başlayacağı da belirsizliğini koruyor. Yapım Mayıs ayında WGA'nın (yazarlar birliği) greve gitmesiyle durdu. Bu da Christopher McQuarrie ve ekibinin bu devasa aksiyon filminin çekimlerinin önümüzdeki yıla kadar tamamlama umudunu da suya düşürdü. Serinin bu yaz vizyona giren yedinci filmi Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One, Hunt'ın geçmişinden bir düşmanı ve zamanın en korkunç yapay zekasını ele alarak dünya genelinde 567.5 milyon dolar hasılat elde etti.

Korku türünün ilgi çekiçi örneklerinden biri olan serinin yeni filmi A Quiet Place: Day One, 28 Haziran 2024'te vizyona girecek. Greve başlamadan önce Şubat ayında çekimlerini başlatan film şu anda belirsiz bir durumda. Diğer yandan adı henüz belli olmayan SüngerBob projesi 23 Mayıs 2025'ten 19 Aralık 2025'e ertelendi.

Vizyon gecikmeleri ve Hollywood'da durma noktasına gelen film sektörü hala stüdyoları oyuncularla anlaşma yapmaya zorlamıyor. Stüdyoların ne zaman anlaşma sağlamak için geri adım atacağı büyük merak konusu oldu.

Kübra Karasu