sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 21 Ağustos 2023

Podcast Olarak Başlayan "Meksika Açmazı" Sinemalarda Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Meksika Açmazı podcasti ile izleyiciyle buluşan ünlü komedyenler Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam, programın büyük bir başarı kazanmasının ardından bu sefer de sinemada izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Podcast formatında başlayıp 77 bölüm boyunca milyonlarca dinleyiciye ulaşan Meksika Açmazı, canlı gösterilerle sahneye de taşınmıştı. 20 milyondan fazla dinlenme sayısına ulaşan Meksika Açmazı, beyazperdeye taşınarak büyük bir sürprize imza atıyor.

Filmin çekimlerinin bir kısmı Kapadokya'da, bir kısmı ise İstanbul'da tamamlandı. Üç başrol oyuncusu filmde kendi karakterlerini canlandırarak, gerçekçilik ve mizahi dokunuşlarını filme de taşıyacak.

Alper Mestçi'nin yönetmenliğinde hazırlanan filmde, Meksika Açmazı ekibinın aldıkları bir iş teklifi üzerine Kapadokya'ya gitmesini konu alıyor. Ancak bu yolculuk onları, arkası kesilmeyen komik olayların içerisinde birbirleriyle olan ilişkilerini de sorguladıkları birçok açmaza sürükleyecek. Dostlukları aşk, para, kıskançlık ve entrikalarla sınanacak olsa da yaşadıkları olumsuz deneyimlerin üstesinden, mizahın ve neşenin gücüyle gelmeye çalışacaklar.

Meksika Açmazı filmi, 17 Kasım 2023'te sinemalarda vizyona girecek.

Kübra KarasuKAPAT

KAPAT