sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 18 Ağustos 2023

"Spirited Away"e İmza Atan Hayao Miyazaki'nin Son Filminden İlk Kareler!

Büyük bir gizlilikle duyurulan ve hiçbir fragman ya da tanıtım malzemesi yayınlanmadan Japonya'da vizyona giren Studio Ghibli yapımı "The Boy and the Heron" filminden yeni kareler yayınlandı.

Efsanevi yönetmen Hayao Miyazaki'nin son yönetmenlik deneyimi olarak karşımıza çıkacak film, 7 Eylül'de Toronto Uluslararası Film Festivali'nde Kuzey Amerika galasını yapmasının ardından San Sebastián Film Festivali'nde Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.

Bir süre "How Do You Live?" adıyla bilinen bu yeni film, yaklaşık bir on yıl boyunca hazırlık aşamasında kaldı. Filmin konusu tam olarak bilinmese de 1937 yılında Genzaburo Yoshino tarafından yazılan aynı adlı romandan esinlenildiği biliniyor. Filmde, dünyayı anlamaya çalışan genç bir çocuk olan Junichi ve onun amcasının hikayesi anlatılıyor.

Sadece tek bir minimal posterle tanıtılan bu film, Miyazaki'nin son filmi olması nedeniyle büyük bir merakla bekleniyor. Miyazaki, Studio Ghibli'nin Spirited Away, Kiki's Delivery Service ve Howl's Moving Castle gibi en ikonik ve sevilen filmlerinin arkasındaki isim. 1985 yılında Isao Takahata ile birlikte Studio Ghibli'yi kurdu.

The Boy and the Heron, 14 Temmuz'da Japonya'da vizyona girdi ve açılış hafta sonunda 1.83 milyar yen (13.2 milyon dolar) hasılat elde ederek, stüdyonun neredeyse kırk yıllık tarihindeki en büyük açılışı gerçekleştirdi. Filmin diğer bölgelerde sinemalarda ne zaman gösterime gireceği hâlâ bilinmiyor. 

Yeni Kare


Kübra KarasuKAPAT

KAPAT