sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 15 Ağustos 2023

Tolga Karaçelik'in İlk İngilizce Filmi "The Shallow Tale"in Çekimleri New York'ta Tamamlandı!

Ünlü yönetmen Tolga Karaçelik'in İngilizce olarak çektiği ilk film olan The Shallow Tale'in çekimleri New York'ta tamamlandı.

The Shallow Tale'in 22 gün süren çekimleri New York'un farklı bölgelerinde gerçekleştirildi. Başrollerini Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro'nun paylaştığı filmin tam adı ise The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write about A Serial Killer (Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi).

Kara-komedi türündeki The Shallow Tale, bir boşanma sürecinin ortasında olan bir yazarın, gündüzleri evliliği hakkında, geceleri ise yeni kitabında anlattığı cinayetler hakkında danışmanlık yapan emekli bir seri katil ile kurduğu sıra dışı arkadaşlığını konu alıyor. 

Tolga Karaçelik'in uluslararası arenada büyük bir ilgiyle beklenen yeni filmi, dünya çapındaki haklarını CAA Media Finance ve UTA'in yönetiminde bulunduruyor. Filmin post prodüksiyon çalışmaları New York, Los Angeles ve İstanbul'da devam ediyor. The Shallow Tale'in dünya prömiyerini uluslararası bir film festivalinde yapması bekleniyor. Festival serüveninin ardından ise filmin 2024 yılının bahar aylarında sinemalarda vizyona girmesi planlanıyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini Black Bird ile tanınan Natalia Kingston, prodüksiyon tasarımını American Honey ve Hanna gibi filmlerin arkasındaki isim Lance Mitchell gerçekleştiriyor. Emmy ödüllü Ciara Elwis ise filmin müzik süpervizörlüğünde görev alıyor.

Kübra Karasu