sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 10 Kasım 2023

Yeni "Superman" Filminin Çekimleri 2024 İlkbaharında Başlayacak!

118 gün süren SAG-AFTRA grevi sona erdi ve stüdyolarla üç yıllık yeni bir kontrat için anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma sayesinde James Gunn'ın DC filmi Superman: Legacy gibi yeni projeler, 2024 Mart'ında yeniden başlayacak çekimlerle tam gaz ilerlemeye hazır. DC Stüdyolarının yeni eş-CEO'su James Gunn'ın vizyonu, DC Genişletilmiş Evrenini tamamen yeniden başlatmayı hedefliyor.

2017 yapımı Wonder Woman'ın %93'lük Rotten Tomato puanı gibi başarılar olsa da, çoğunlukla DCU filmleri beklentilerin altında kaldı. Bu filmler arasında yer alan 2011 yapımı Green Lantern, %25'lik Rotten Tomato puanı inanılmaz derecede kötü bir sonuç aldı. DC Stüdyolarının yeni başkanları Gunn ve Peter Safran, stüdyoya ihtiyaç duyduğu değişikliği getirmek için göreve başladılar. Bu değişimin ilk adımı ise "Superman: Legacy" filmi ile atılacak. Film bu yıl tüm yaz boyunca hazırlık aşamasında bekledi. Grevin bitmesiyle birlikte yönetmen Gunn, merakla beklenen filmin çekimlerini önümüzdeki yaz başlatmaya hazırlanıyor.

James Gunn imzalı 2021 yapımı The Suicide Squad gişede büyük bir başarı elde etti. Film dünya çapında 168 milyon dolar hasılat elde etti ve izleyicilerin beğenisini kazandı. Bu nedenle, stüdyonun DCU'ya gerekli desteği sağlamak için Gunn'a dönmesi şaşırtıcı değil. Gunn, nispeten bilinmeyen çizgi roman karakterlerini alıp evrensel olarak tanınan isimlere dönüştürmesiyle tanınıyor. Örneğin, MCU'nun en başarılı üçlemelerinden biri olan Guardians of the Galaxy. 

Gunn'a göre, "Superman: Legacy" Clark Kent (David Corenswet) ve Lois Lane (Rachel Brosnahan) hakkında daha önce keşfedilmemiş yeni bir versiyonu izleyiciyle buluşturacak. Yönetmen, filmi hakkında hayranların sorularına sosyal medya üzerinden yanıt verdi ve bu filmin bir başlangıç hikayesi olmayacağını belirtti. Bunun yerine, Gunn bu filmin DCU'nun yeni aşamasının -"Tanrılar ve Canavarlar" olarak adlandırdığı- ilk filmi olacağını açıkladı.

Kübra Karasu