sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 08 Kasım 2023

Yılın En Çarpıcı Filmi "Poor Things"den Yeni Kareler!

Film dünyasının yenilikçi yönetmenlerinden Yorgos Lanthimos'un yeni filmi "Poor Things"de, Frankenstein benzeri bir köken hikayesine sahip Bella Baxter'ın dünyayı keşfetme macerası izleyiciyle buluşacak. Emma Stone'un başrolünü üstlendiği ve Alasdair Gray'in aynı adlı romanından uyarlanan film, insan aktivitelerini ilk kez deneyimleyen Bella'nın keşif ve ihanet dolu yolculuğunu konu alıyor.

Fandango tarafından yayınlanan yeni görsellerde, Akademi Ödüllü oyuncu Emma Stone'un bir dans rutini sergilediği ve kitap okuduğu sahneler yer alıyor. Bu aktiviteler, Bella'nın hayatında bir ilki temsil ediyor ve karakterin insan olmanın ne demek olduğunu keşfetme arzusunu gözler önüne seriyor. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde 8 Aralık'ta sinema salonlarında izleyicisiyle buluşacak.

Filmde, Bella'yı hayata döndüren deneyin mimarı Dr. Godwin Baxter rolünde usta oyuncu Willem Dafoe ve onu yaratıcısının elinden kurtaran Duncan Wedderburn rolünde Mark Ruffalo yer alıyor. 

"Poor Things" filminin başrol oyuncusu Emma Stone ve yönetmen Lanthimos için bu ilk iş birlikleri değil. İkili daha önce dönem draması "The Favourite"da birlikte çalışmışlardı. Kraliçe Anne (Olivia Colman), Baroness Masham (Stone) ve Lady Sarah Churchill (Rachel Weisz) arasındaki aşk üçgenini anlatan komedi, on Akademi Ödülü adaylığı kazanmıştı, bu da "Poor Things"in gelecek yılki ödül sezonunun iddialı filmlerinden biri olduğunun habercisi.

"Poor Things", Türkiye'de 9 Şubat'ta izleyiciyle buluşacak.

Yeni Kareler
Kübra Karasu