Bizi Takip Edin

Murat Tolga Şen ”Bay Yanlış Ciddiye Alınacak Bir İş Değil”

Dizi Haberleri

Murat Tolga Şen ”Bay Yanlış Ciddiye Alınacak Bir İş Değil”

Murat Tolga Şen, Aslı ve Banu Zengin’in yazdığı dizi sert bir şekilde eleştirdi..

2005 yılında Öteki Sinema sitesini kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlenen ve 2020 yılında  Beyazperde’de yazmaya başlayan, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda ise  oyunculuk da yapan Murat Tolga Şen, 2012’den bu yana  sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendiği site olan Medya Radar‘da, Fox Tv ekranlarının yeni dizisi Bay Yanlış‘ı eleştirdi.Murat Tolga Şen, Can Yaman ve Özge Gürel’in başrolünde yer aldığı Gold Film imzalı dizi Bay Yanlış hakkında şunları söyledi:

”Bay Yanlış’ın senaristleri Aslı ve Banu Zengin için çok tutan yaz dizilerini yazan usta kalemler denir ama ustalık nerede? Eski yazdıklarından kırpıp kırpıp yapıştırmışlar. Erkenci Kuş, Çilek Kokusu gibi diziler de bu kalemlerden çıkmıştı, yapım firması da aynı. 10 yıldır aynı diziyi çekip çekip satıyorlar bile diyebiliriz. Kariyerli, genç ve yakışıklı bir erkeğin etrafına serpiştirilmiş güzel kadınların rekabeti… Başka da bir şey yok! Can Yaman ve Özge Gürel’in başrol olduğu Dolunay’dan ne farkı var bu dizinin. Dolunay, insanların yerli dizi izlemeye daha hevesli olduğu zamanlarda 26 bölüm sürmüştü, bu kaç bölüm sürecek?Şunu da sormak istiyorum. Neden senaristler bu yaz dizilerindeki kadınları yarı deliymiş gibi yazıyor ve oyuncular da öyle oynuyorlar? Sürekli aynı şey! Okumuş etmiş, işinde gücünde bir kadını değil de ailesinin sürekli şımarttığı bir çatlağı izliyor gibiyiz. Esas kızın arkadaşları da onu aratmıyor, herkes sonsuz bir şımarıklık içinde saçmasapan mimik ve jestler yapıyor. 70’ler Yeşilçam’ında, Gülşen Bubikoğlu-Tarık Akan filmlerinde bıraktığımız her şey son derece itici bir şekilde karşımızda…

Uzun lafın kısası, Bay Yanlış ciddiye alınacak bir iş değil. Total’de 4, AB grubunda ise 3. olmuş. Yazdan kışa geçerse, başrol oyuncularının hatırına olur ama sanmıyorum. Fox TV’ye de bir çift lafım var. Ana haber bültenlerindeki cesareti yayınladıkları dizilerde de görmek isteriz. İnsan bir saat boyunca memleketin binbir derdini dinleyip, geçinemeyenlerin çığlığını duyup sonra da böyle partili, rezidanslı hayal alemlerine dalamıyor. Yok mu fabrikada çalışan, biri sendikalı olduğu için işten atılmak üzere olan iki gencin aşk hikayesi?”

Yazının tamamını ise buradan okuyabilirsiniz..

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla : Dizi Haberleri

En Üste