Bizi Takip Edin

Yeni Normalleşme İle Sinema Sektörü Nasıl Canlanacak?

Film Haberleri

Yeni Normalleşme İle Sinema Sektörü Nasıl Canlanacak?

Yeni normalleşme kapsamında 1 Temmuz’da açılması planlanan sinemalarda son durum…

ÖZEL HABER
Yeni normalleşme kapsamında 1 Temmuz’da açılması planlanan sinemalarda yayınlanacak filmlerin olmaması sinema dünyasını kara kara düşündürüyor. Devletin kafe ve restoranlarda yaptığı düzenlemelerle piyasayı canlandırma adımlarının sinema sektöründe yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor…

2020 yaz döneminde yayınlanması planlanan Tenet, Wonder Woman, gibi filmlerin vizyon tarihlerinin sürekli olarak değişmesi Temmuz ayında sinema seyircisine hangi filmin sunulacağı ve sinema salonlarında ne gibi önlemler alınacağı sinema emekçilerini düşündürüyor.

Çoğu borca batık ve ödeme sıkıntısı çeken sinema sektörü büyük yıkıma giderken bakanlıkların ve ilgili derneklerin bir araya gelerek bu anlamda çözüme gitmesi gerekiyor.

1 Temmuz’da açılacak olan sinema salonlarının kapasitelerinin düşürülmesi yanında alınması gerekenler önlemler ve klima sistemlerinin yüzde yüz taze hava besleme sistemine uygun olmaması yanında vizyonda yayınlanacak GİŞE filmlerin olmadığı şu dönemde sinema sektörüne yetkililerden yeni normalleşmenin işlevsel hale gelebilmesi için acil çözüm önerileri bekleniyor.

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla : Film Haberleri

En Üste