Bizi Takip Edin

1.İDYMA Kısa Film ve Senaryo Yarışması Başlıyor

Kısa Film Haberleri

1.İDYMA Kısa Film ve Senaryo Yarışması Başlıyor

Kadına şiddet konulu kısa film ve senaryo yarışması düzenleniyor.

İDYMA tarafından ilk kez düzenlenecek olan kısa film ve senaryo yarışmasının konusu belli oldu.

Türkiye’de son yıllarda artış gösteren kadına fiziksel ve psikolojik şiddet konularında farkındalığın artırılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 15 Ağustos – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak Sonuçlar 15 Ekimde yayınlanacak ve ödül töreni 07 Kasım tarihinde olacak.


Jüri koltuğunda Kazım Akşar, Derya Alabora ve Deniz Çakır gibi tiyatro oyuncuları oturacak. Jüri kadrosunda aynı zamanda yönetmen Ali Murat Günay ve öğretim üyesi Tülay Akkoyun da yer alacak.
Yarışmaya yönelik açıklama yapan İdyma Çağdaş Sanat Derneği (İÇSD) Başkanı Kazım Akşar “Ülkemizde gerek politik, gerek eğitimsizlik, gerek sosyolojik olarak yıllardır yaşanmakta olan kadına şiddet ve eşitsizlik konuları, artık ne yazık ki sıradanlaştırılarak önü alınamaz bir hale gelmiştir. Bu topraklar üzerinde yaşayan ‘kadın ve erkek’ şiddete maruz kalsın ya da kalmasın herkesin, içinde yaşamak zorunda kaldığı bu öfkeye karşın, söylemek istediği cümleleri olduğuna inanıyorum. Bu yarışma; işte bu cümlelerin bir platformu olsun ve biz yine sanat ile haykıralım” şeklinde konuştu.

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla : Kısa Film Haberleri

En Üste