Bizi Takip Edin

2020 Yılının En İyi Film Dağıtım Şirketleri

2020-dagitim-sirketleri-ne-oldu

Film Haberleri

2020 Yılının En İyi Film Dağıtım Şirketleri

İşte 1 Ocak 2020 den bu yana, 2020 yılının en iyi film dağıtım şirketlerini haberimizde açıklıyoruz.

2020 yılının son çeyreğine girerken, SinemaPort olarak sinema dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Dünyada başarılı dağıtım şirketlerinden birisi olan Warner Bros, güçlü rakipleri karşısında ilk 3’e girmeyi başaramadı. Usta yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi Tenet’in dağıtım şirketi olan Warner Bros Türkiye’yi Tenet bile kurtaramadı.

7. Koğuştaki Mucize, Recep İvedik 6, Kral Şakir, Bayi Toplantısı gibi filmlerin dağıtım şirketi olan Cj Entertainment, 89.138.134 TL toplam hasılat ile pazar payının %30.95’ini oluşturarak 2020’nin zirvesinde yer aldı.

Cj Entertainment Turkey’i 87.318.704 TL hasılatla takip eden UIP Türkiye’nin başarısında, Eltilerin Savaşı filmi ile elde ettiği 63.5 milyonluk hasılatın payının büyük olması gözlerden kaçmadı. UIP bu sene daha az filmle beyaz perdelerde olsa da elde etmiş olduğu geniş seyirci kitlesiyle filmlerinin popülerliğini gözler önüne serdi.

Listenin üçüncü sırasındaki dağıtım şirketi ise CGV Mars D. Oldu. CVG Mars D.’nin 3. Sırada olmasını sağlayan iddialı yapımlar; Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Aşk Tesadüfleri Sever 2, Ip Man 4: Final oldu.

Dünyada başarılı dağıtım şirketlerinden birisi olan Warner Bros, güçlü rakipleri karşısında ilk 3’e girmeyi başaramadı ve dördüncü oldu. Usta yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi Tenet’in dağıtım şirketi olan Warner Bros Türkiye’yi Tenet bile kurtaramadı.

dagitim-sirketleri-siralamasi

dagitim-sirketleri-2020-siralamasi

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

2 Yorum

Daha Fazla : Film Haberleri

Reklam MVP Ad

En Son İçerikler

Reklam
En Üste