Bizi Takip Edin

Altın Portakal Film Festivali’nde Fatma Girik Rüzgârı

usta-sanatci-fatma-girik-festivalin-yuzu-oldu

Haberler

Altın Portakal Film Festivali’nde Fatma Girik Rüzgârı

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali afişlerinde yer alan sanatçı Fatma Girik, sağlık sorunları nedeniyle festivale katılamayacağını söyledi.

03-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali için iki afiş seçilmişti. Afişlerden birisi Sağlık Çalışanları iken diğeri de usta oyuncu Fatma Girik olmuştu. Haberin detayı için buraya tıklayınız.

fatma-girik-afiş

Her ne kadar 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali afişinde Fatma Girik yer alacaksa da; Fatma Girik festivale katılmayacağını ancak kalbinin orada olacağını belirtti.

Ünlü sanatçı Fatma Girik, Habertürk’e yapmış olduğu açıklamada “Sağlık sorunlarımdan dolayı gidemeyecek olmanın üzüntüsünü yaşadım ilk teklif geldiğinde, düşünmek istedim. Eğer gitmezsem festivale yeterince katkı sağlayamam ve festivale zarar veririm diye çekindim. Fakat resmimin ve ismimin yeterli olacağını söyleyen Ahmet Boyacıoğlu ve ekibi beni ikna etti, ben de severek kabul ettim. Umarım sağlıklı günlerde daha nice festivallerde buluşuruz. Altın Portakal, sinema için çok değerli bir festival. Ben de ilk ödülümü burada almıştım. Antalya’ya gidemesem de tüm Antalya halkına, sinemaseverlere sevgilerimi gönderiyorum. Resimlerim Antalya’yı süsleyecek belki ama en önemlisi kalbim de orada olacak. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum.” dedi.

Sanat yaşamına birçok ödülü sığdıran Fatma Girik; 1965 senesinde Keşanlı Ali Destanı ve 1967 senesinde Sürtüğün Kızı filmleriyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödüllerine layık görülmüştü.(Kaynak: Habertürk-Mehmet Çalışkan)

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Haberler

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x