Bizi Takip Edin

Bir Ayşe Barım Klasiği: Halit Ergenç de Menajer Kurbanı mı Oluyor?

Haberler

Bir Ayşe Barım Klasiği: Halit Ergenç de Menajer Kurbanı mı Oluyor?

Halit Ergenç ve Babil dizisindeki düşüş sürüyor. Total sıralamada 10’uncu olan Arka Sokaklar’ın özetinin bile 4 sıra altında, 14’üncülükte yer bulabilen Babil için şimdiden “erken final” söylentileri dolaşmaya başladı. Halit Ergenç’teki bu düşüşün nedeni olarak ise oyuncunun menajeri Ayşe Barım’ın yanlış planlamaları gösteriliyor.

Halit Ergenç’li Babil dizisi kötü sona doğru adım adım ilerliyor. Geçtiğimiz sezon beklentilerin uzağında kalan dizi, dün yeni sezonun ilk bölümüyle ekranlara döndü. Son üç bölümünde total reyting sıralamasında ilk 10’da kendisine yer bulamayan Ay Yapım projesi, 11 Eylül Cuma reyting sıralamasında da oldukça gerilerde kaldı. Total sıralamada, 8’incilikte yer alan ATV Gün Ortası ve 10’uncu sıradaki Arka Sokaklar dizisinin özetinin tekrar bölümünün bile gerisine düşen Babil, ancak 14’üncü olabildi.

Halit Ergenç, Muhteşem Yüzyıl günlerinden çok uzak.

HALİT ERGENÇ’İ “ID İLETİŞİM” mi YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR?

 

Halit Ergenç ve Babil dizisinin beklenenin altında kalması, gözlerin oyuncunun menajerine çevrilmesine neden oldu. Halit Ergenç için de “Klasik bir Ayşe Barım hikayesi” ifadeleri kullanılmaya başlandı. Ergenç’in menajerlik firmasının sahibi olan Ayşe Barım’ın oyuncularını yanlış yönlendirdiği ve planlamalarını doğru yapamadığı kulislerde konuşulmaya başlandı. Ayşe Barım’ın, ivme yakalayamayan oyuncularının sonraki iş seçimlerinde panik yaşadığı, bu durumun da yanlış projelerin tercih edilmesine neden olduğu ifade edildi.Babil dizisi Total reyting sıralamasında yine ilk 10’a giremedi.

AYŞE BARIM OYUNCULARI NEDEN DÜŞÜŞE GEÇİYOR?

1- Bir oyuncusu çok iyi bir ivme yakalayamadığında, Ayşe Barım büyük bir panik yaşıyor.
2- Son işlerinde başarısız olan oyuncularını, sonraki işlerinde reyting ölçümü yapılmayan Netflix ve BluTV gibi platformlardaki işlere yönlendiriyor.
3- Bu arada olabildiğince reklam almaya çalışarak, kendisi ve oyuncusu için de para üretmeye çalışıyor. Aslında oyuncusunun doğru bir projeyle efsane olma şansı varken, Ayşe Barım, temsil ettiği isimleri reklam ya da dijital platformlardaki işlere yönlendiriyor.
4- Bu durumda oyuncu bir süre projelerden uzak dutuyor, risk almıyor ve bir magazin figürüne dönüşüyor. Reklam projeleriyle ve reyting ölçümü yapılmayan platformlarda (Netflix, BluTV)geçirilen ara sonrası, önlerine gelen yeni projelerde seçici davranmayan Ayşe Barım ve temsil ettiği oyuncular, düşüşe geçiyorlar.

Serenay Sarıkaya, “Fi” isimli internet dizisinden sonra herhangi bir TV projesinde yer almadı.

SERENAY SARIKAYA DA AYNI SORUNLARI YAŞADI

 

Ayşe Barım’ın şirketi ID İletişim’e bağlı Serenay Sarıkaya ve Halit Ergenç’te de aynı sorunların yaşandığı ifade edildi. Söz konusu oyuncuların reklam projelerinde çok fazla yer alarak doğru projeleri kaçırdıkları ve uzun aranın ardından yanlış işlerde boy gösterince de hem alakalı projelerin, hem de oyuncuların kendilerinin düşüşe geçtiği öne sürüldü. Özellikle Medcezir isimli dizi ile kariyerinin zirve noktasına ulaşan Serenay Sarıkaya, son yıllarda üç ayrı firma ile çeşitli reklam sözleşmeleri imzaladı. Medcezir sonrası herhangi bir televizyon projesinde yer almayan Sarıkaya, 2017 ve 2018 yıllarında “Fi” isimli internet dizisinde oynadı. Serenay Sarıkaya, Cem Yılmaz ile olan ilişkisinin dışında işleriyle gündeme gelemezken, bir oyuncudan çok, adeta magazin figürüne dönüştü.

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

1 Yorum

Daha Fazla : Haberler

Reklam MVP Ad

En Son İçerikler

Reklam
En Üste