Bizi Takip Edin

Cem Aydın, Gain’in Sonunu mu İnşa Ediyor?

Haberler

Cem Aydın, Gain’in Sonunu mu İnşa Ediyor?

Gain bütçe ve arayüz konusunu nasıl çözmeyi planlıyor? Gain’in şuanki durumu uzun vadede işe yarayacak mı? Detaylar haberimizde!

Türkiye’nin en güçlü iş insanlarından Gözde Akpınar, Filli Boya’yı satarak yeni dijital platform Gain’i kurdu. Akpınar’ın markasını satarak dijitale yönelmesi ise sektörde takdir toplayan bir hareket oldu.

2020’nin son günlerinde yayın hayatına başlayan Gain’in içerikleri de izleyiciler tarafından çok beğenildi. Fakat her yeni yayın hayatına başlayan dijital platformda olduğu gibi Gain’inde de birçok sıkıntı bulunuyor.

CEM AYDIN GAİN YERİNE KENDİ BÜTÇESİNİ Mİ DÜŞÜNÜYOR?

Şuan Gain, hiçbir kullanıcısından ücret talep etmiyor ve herhangi bir reklama da maruz bırakmıyor. Gain için ayrıldığı bilinen 100 milyon dolarlık bütçenin, yapılan ödemeler ve yeni çıkacak yapımlar için harcanacağı düşünüldüğünde çok uzun süre götüremeyeceği anlaşılıyor. Bu konularda ise gözler Gain’in genel müdürü Cem Aydın’a çevriliyor. Genelde Cem Aydın’ın kendi tanıdığı yapımcıların işlerine yer vermesi akıllara “Gain yerine kendi bütçesini mi düşünüyor?” sorusunu getiriyor. Aydın’ın kendi çevresiyle iş yapıyor olması, Gain’in başarısı yerine kişisel başarısına öncelik vermesinden kaynaklı da olabilir. Özellikle bütçe açısından Cem Aydın doğru hamleleri yapmazsa Gain’in uzun vadede sıkıntı yaratacağı çok açık.

GAİN YANLIŞ EKİP KURBANI MI OLACAK?

Şuan Gain’in bütçe sorunu hariç hala tam çözülememiş bir kullanıcı arayüzü problemi de mevcut. Gain’in arayüzü kategorilendirme sisteminden video izleme sistemine her telefonda farklı hatalar verebiliyor. Aynı zamanda sadece telefon uygulamasından izleniyor olması da kullanıcıları sınırlandıran bir durum. Peki Cem Aydın yapımcılar konusunda olduğu gibi arayüz konusunda da kendi çevresiyle çalışarak yaptırdığı için mi uygulamada bu kadar sorun mevcut? Bu teknolojik altyapıyla Gözde Akpınar’ın nasıl ikna edildiği merak ediliyor. Akpınar sektörde çok sevilen saygın birisi ama bu saygınlığı ve başarısını Gain’de yanlış ekiple çalışarak eritiyor mu?

GAİN’İN BÜTÇESİ TÜKENDİĞİNDE NE OLACAK?

Genel müdür Cem Aydın’ın bu sorunlara ne gibi bir çözümünün olacağı da bilinmiyor. Ayrıca en merak edilen konulardan biri ise Gain için ayrılan bütçe tükendiğinde nasıl bir yol izlenileceği. Gain için ayrılan bütçenin reklamsız ilerleyerek veya kullanıcılardan ücret almadan devam ederek artırılamayacağı kesin. Bu şekilde devam edilemeyeceği için farklı yollara gidilmek zorunda kalınabilir. Bu yollardan birisi ise Gain’i de diğer platformlar gibi ücretlendirmek. Fakat halihazırda bir telefon uygulaması olan Gain’in ücretlendirilmesi binlerce kullanıcının kaybı ile sonuçlanmaz mı? Gözde Akpınar’ın Gain’i, genel müdürün dahi çözüme kavuşturamadığı sorunlardan, nasıl hamlelerle kurtaracağı merak ediliyor.

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Daha Fazla : Haberler

En Üste