Bizi Takip Edin

Emre Dinler : ”Beni çok heyecanlandıran bir karakterle karşınızda olacağım”

Haberler

Emre Dinler : ”Beni çok heyecanlandıran bir karakterle karşınızda olacağım”

Oyuncu Emre Dinler SinemaPort’a konuştu.

Söz ve Gülperi gibi televizyon dizilerinde yer alarak oyunculuğu ve yakışıklılığı ile herkesi kendine hayran bırakan Emre Dinler, SinemaPort ekibinden Alper Ergez‘e konuştu.


Merhaba Emre Bey hoş geldiniz nasılsınız  neler yapıyorsunuz.Öncelikle sizleri tanımayanların daha yakından tanıyabilmesi için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? 

Merhabalar. Hatay doğumluyum , orada doğdum ve büyüdüm. Daha sonra Üniversite’yi kazanıp Muğla Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum. Üniversite döneminde modelliğe başladım. Türkiye’de birçok marka ve modacı ile çalışıp, defile ve çekimlerde yer aldım. İlerleyen zamanda küçüklükten beri hayalini kurduğum oyunculuk mesleği için İstanbul’a yerleşip eğitimini almaya başladım ve halen devam ediyorum…


İçinde bulunduğumuz Covid 19 süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi? 

Birçok sektörde olduğu gibi doğal olarak bizlerinde işlerini etkiledi. Uzun bir mola süreci oldu. Tabii ki bende bu süreci en verimli şekilde geçirmeye çalıştım.Daha fazla sorgulama ve düşünme süreci yaşadım. Kendi içime dönüp kendimi geliştirmeye odaklandım. Bununla birlikte kitap okuyup, film izleyerek geçen bir süre oldu.


2013 yılında Miss&Mr Model of Turkey yarışmasında 3.olduktan sonra mankenlik hayatınızın başladığını biliyoruz.Peki oyunculuğa geçiş nasıl oldu ve mankenlik devam ediyor mu?

Arkadaşlarımın ve çevremdeki insanların yönlendirmesiyle yarışmaya katılma kararı aldım. Elde etmiş olduğum derece ile modellik serüveni başladı. Aslında modelliğe başlama nedenim oyuncu olmak istememdi. Hem modellik yapıp hem de oyunculuk eğitimi almaya başladım. Son 2 yıldır modellik yapmıyorum. Bütün enerjimi oyunculuk için harcıyorum.


Tahir karakteri ile ‘’Söz’’ gibi Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlarından birine dahil oldunuz ve kısa sürede izleyiciden tam not aldınız. Özellikle oyunculuğunuz ve silah kullanma tarzınız izleyicilerden büyük beğeni topladı.Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz?

Tahir’i oynamak benim için çok büyük bir şanstı. Kendimi yakın hissettiğim bir karakterdi.  Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bukarakterin beğenilmiş olması beni çok mutlu etti tabii.


Kariyerinizde kendinize belirlediğiniz bir hedefiniz ve örnek aldığınız yerli/yabancı oyuncular var mı?

Öncelikle bu meslekte kendimi geliştirip iyi bir oyuncu olmak. Beğendiğim, örnek aldığım yerli oyuncu Halit Ergenç, yabancı olarak da Al Pacino’yu verebilirim.


Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Oyunculuk ve mankenlik dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız başka bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

İzlemeyi, gezmeyi, araştırmayı ve keşfetmeyi seven biriyim. Dünyada farklı kültürleri,  şehirleri ve tarihi yapıları görmeyi seviyorum.


Sizi ilk olarak yayınlandığı dönemlerde ilgiyle izlenilen‘’Söz’’ ve ‘’Gülperi’’ dizileriyle tanıdık ve severek izledik,üzerinde çalıştığınız yeni dizi projeniz,yeni çalışmalarınız var mı sinemaport okuyucularıyla paylaşmak istermisiniz?

Evet, var. Beni heyecanlandıran bir karakterle karşınızda olacağım. Yine elimden geleninen iyisini yapmak için çalışıyorum. Yakında görüşürüz..


Son olarak sizi sevenlere ve sinemaport okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Öncelikle bu güzel sohbet için Sinemaport ailesine teşekkür ederim. Dilerim ki birbirimize Sarılacağımız sağlıklı günlerde,  güzel projelerde karşınızda olurum..

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın

Daha Fazla : Haberler

En Üste