Bizi Takip Edin

Engin Günaydın: Televizyon Dizileri Bir Sona Doğru İlerliyor!

Haberler

Engin Günaydın: Televizyon Dizileri Bir Sona Doğru İlerliyor!

Engin Günaydın bir dergiye verdiği röportajda dijital ve televizyon dizileri arasındaki farkları eleştirdi.

Ünlü oyuncu Engin Günaydın’ı uzun süredir televizyon dizilerinde göremiyoruz. Sinema filmleri ile gündeme gelen oyuncu, son dönemde ise Gain platformunda 10 Bin Adım isimli diziyle büyük bir beğeni kazandı. Devin Özgür Çınar ile birlikte çok beğenilen bu projede yeniden hayranlarının karşısına çıkan başarılı oyuncu, Episode dergisine önemli açıklamalar yaptı.

Sağlığı riske girdiği için televizyon dizilerini bırakmak zorunda kaldığını anlatan Engin Günaydın, “Aramızda konuşurken hep şu ortak kanıya varırdık: Televizyon dizileri bir sona doğru gidiyor. Bu, mesleğimiz açısından çok üzücüydü ve bununla ilgili eleştirilerimizi her fırsatta dillendirmeye çalıştık fakat olmadı.” açıklamasını yaptı.

Günaydın neden dijitale geçtiğini ise “Ben bırakmak zorunda kaldım; sağlığım risk altındaydı, mesleğime olan hevesim zarar görüyordu. Dijital platformlardaysa hoşuma giden, beni heyecanlandıran projeler var. Onun için de burada çalışmaktan memnunum.” sözleriyle açıkladı.

Engin Günaydın, eleştirilerine “Dijital platformlar dizilere sinema gözüyle bakıyor. Ülkemizdeki televizyon dizileri kendilerini dizi diye küçük bir anlayışa teslim etti; oyunculukları, çekim teknikleri bu küçük alanda sıkışıp kaldı. Tabii bu, yoğun çekim saatleri yüzünden oldu. Halbuki işimizin başlangıç yeri sinemadır, dizilerde de sinemanın evrensel kaideleri uygulanmalıdır. Dijital platformlar, sinemayı hatırlattı.” sözleriyle devam etti.

Avatar

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Daha Fazla : Haberler

En Üste