Bizi Takip Edin

Filiz Akın’dan Sinemayı Özlemedim İtirafı!

sinemayı-özlemedim

Haberler

Filiz Akın’dan Sinemayı Özlemedim İtirafı!

Türk sinemasının usta oyuncusu Filiz Akın, istasyon dergisinde sevenlerini üzecek itiraflarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Gerçek adı Suna Akın olan Türk sinemasının sevilen usta oyuncusu Filiz Akın, İstasyon dergisi için röpotaj yaptı. Bircan Usallı Silan’ın sorularını yanıtlayan oyuncu, sevenlerini üzecek itiraflarda bulundu.

Akın, geçtiğimiz yıllarda yüz felci ve kanseri atlatmıştı. Şu anki sağlık durumu için ise  “İyiyim, daha da iyi olacağım. İzmir depreminde o Elif bebeğin o kurtarıcısının parmağını tuttuğu gibi tutundum yaşama. 91 saat enkaz altında kaldıktan sonra ambulansa giderken bir oyun parkındaymış gibi gözleri gülen Ayda’nın bakışlarıyla bakıyorum hayata. Her şeye rağmen moralim daha iyi. Bazen bir kardelen, bazen bir sokak kedisinin bakışıyla beni takip etmesi, bazen bir martının dik başıyla mağrur, gururlu evin balkonunda dolaşması bile beni mutlu etmeye yetiyor.” dedi.

sinemayı-özlemedim-filiz-akınnn

Filiz Akın, “Sinemayı özlemediniz mi? Erken bırakıp gitmediniz mi?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Hayır, özlemedim. Ben sinemanın bana taktığı; o sevgi, saygı, güzelliklerle anımsanma tacını öyle değerli buluyorum ki. Sinemayı gerçekten çok ama çok seviyorum.Biz sevgi, saygı, mutlu sonlar, fedakârlıklar üzerine hayatlar sunduk seyirciye. Onlar da bu filmleri çok sevdiler. Görevimin bittiğini hissettiğim an ise sinemaya veda ettim. Ama sinemada kalan arkadaşlarımla hep gurur duydum. Şimdi aklımda pek çok hikâye var, belki bu hikâyeleri anlatırım birilerine.”

sinemayı-özlemedim-filiz-

Yakında “Hayatın Provası Yok” adlı yeni kitabının okuyucularla buluşacağını söyleyen Akın, “Bunca yaşanmışlıktan sonra biraz öğrendiklerimi okurlarımla paylaşmak istedim. Her şeyi yaşayarak öğrenemeyiz. Yaşanmışlıklar, aklımızın bir yerinde dursun isterim. Bu kitap da böyle bir şey işte. Etkilendiğim yazarlar, filmler, romanlar, insanlar ve olaylar var. Onları paylaşacağım.”

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Haberler

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x