Bizi Takip Edin

FİLM-SAN VAKFI’na Yeni Kan Bulundu

film-san-vakfi-yeni-isim

Haberler

FİLM-SAN VAKFI’na Yeni Kan Bulundu

FİLM-SAN VAKFI’ndan yeni haberler var.

1975 senesinde Hülya Koçyiğit, Murat Soydan, Muazzez Arçay, Sırrı Gültekin, Mengü Yeğin, Enver Burçkin, Faruk Kenç, Ümit Utku, Emel Sayın, Ayla Algan, Şükran Özer Doruk, Nuri Sesigüzel, Erkan Özerman ve Faruk Ilgaz gibi sinema, tiyatro ve müzik dünyasının seçkin isimleri tarafından FİLM-SAN VAKFI kuruldu.

45 senelik bir geçmişe sahip olan FİLM-SAN VAKFI’nın Genel Koordinatörü ve Danışmanlığı görevine Cenk Sarıkaya getirildi. Vakıfta ilk olarak Kurucu Şeref Üyeliği’nin üstlenen Cenk Sarıkaya, bir yandan da Radyo Trafik ‘de yayın yapmaya devam ediyor.

film-san-vakfi-cenk-sarikaya

FİLM-SAN VAKFI’nın Genel Koordinatörü ve Danışmanlığı’na getirilmesinin ardından Cenk Sarıkaya bir açıklama yaptı.

‘Böyle önemli ve yükü ağır olan bir göreve getirilmek benim için gurur verici,

FİLM-SAN Vakfı; Yaklaşık 9200’e yakın Sanatçı Meslek Kartı üyesi ve 45 yıllık geçmişiyle halen hizmet veren en eski kuruluş olma özelliğini de sürdürmektedir. Vakıf olarak amacımız bünyemizde bulunan üye sayısının daha da artmasını sağlamak ve bununla birlikte çok daha verimli projeleri hayata geçirmek.

Ben göreve getirildikten hemen sonra Vakıf Genel Müdürümüz Kıvanç Terzioğlu ve yönetim ile birlikte yaptığımız toplantılar sonrasında hızlıca çok ses getirecek projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladık.

2021 yılında vakıf olarak Uluslararası Kısa Film Yarışması, Sinema Atölyesi, Müzik Atölyesi, Vakıf 45.yil özel gecesi, Açık Hava Sinema Gösterimi ve benim en çok üzerinde durduğum ve konusu ile izleyiciyi kendisine hayran bırakacak bir sinema filmi projemiz var.

Bu projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve yerel yönetim ve üniversite paydaşlarımız ile birlikte hayata geçireceğiz.

Amacımız gelecek nesillere sanatı daha iyi anlatmak ve öğretmek.

Bu hususta bize her daim destek olan basta Kültür ve Turizm Bakanımız ve tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.’

Sinema Port'taki tüm içeriklerin, haberlerin eklendiği içerik yöneticisi profildir.

Yorum yapmak için tıklayın
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla : Haberler

En Üste
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x