sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 13 Ekim 2023

13 Ekim 2023 Cuma Günü Vizyona Giren 9 Yeni Film: "Zübeyde, Analar ve Oğullar", "Güven Bana"...

Bugün sinemalarda 9 yeni film gösterime girdi.

1. Zübeyde, Analar ve Oğullar

Tür: Dram/Biyografi
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeye Hanım'ın hayatına odaklanan ve ‘Kahraman doğulur mu yoksa yetiştirilir mi?’ konusunu düşündürten iddialı yapım, hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız Zübeyde Hanım’ın, savaşlar, salgın hastalıklar, göçler ve yokluk içinde 6 çocuğundan 4’ünü ve eşini kaybederken ‘Mustafa’sını nasıl yetiştirdiğini beyaz perdeye aktaracak. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bize hediye eden Zübeyde Hanım’ın ‘Sarı Paşa’sı ile yaşadığı çatışmaların, onun uğruna verdiği mücadelenin, dirayetinin ve cesaretinin anlatıldığı film, Cumhuriyet’in 100. yılına da anlamlı bir armağan. Son dönemin gözde oyuncularından Aslıhan Güner, ‘Zübeyde’ olarak izleyiciyle buluşurken ‘Mustafa Kemal’e Alican Yücesoy hayat verecel. Filmde ayrıca Devrim Nas, Emre Kınay, Sitare Akbaş, Wilma Elles, Enes Demirkapı, Ali Sağ ve Turgay Tanülkü gibi sevilen oyuncular rol alıyor. Osmanlı’nın son dönemlerinde karışıklık içindeki Selanik’te başlayan hikâye, Cumhuriyetin ilanına kadar olan süreci yansıtacak.

2. Retribution (Durdurulamaz)

Tür: Aksiyon/Gerilim
Dağıtım Şirketi: A90 Pictures

Usta oyuncu Liam Neeson'ın başrolünde yer aldığı film, bir bankanın üst düzey yöneticisinin arabasında bomba olduğunu öğrenmesiyle gelişen olayları izleyiciyle buluşturacak.

3. Güven Bana

Tür: Komedi/Aksiyon
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Cihangir Ceyhan, Ufuk Bayraktar, Okan Cabalar gibi sevilen isimleri buluşturan yeni komedi filmi, iki kardeşin tefeciye olan borçlarını ödemek için dayılarından aldıkları paranın sahte çıkması üzerine girdikleri geri dönüşü olmayan macerayı izleyiciyle buluşturacak.

4. Dumb Money (Keriz Parası)

Tür: Komedi/Dram
Dağıtım Şirketi: Chantier

Craig Gillespie’nin yönettiği ve Paul Dano, Pete Davidson, Vincent D’Onofrio ile America Ferrera’in oynadığı Keriz Parası (Dumb Money), 2021 yılının başında gerçekleşen ve bir Reddit forumunda alevlenip Wall Street'e büyük bir darbe vurmaya kadar giden GameStop vakasını konu ediniyor.

5. Dangerous Waters (Tehlikeli Sular)

Tür: Gerilim
Dağıtım Şirketi: Özen Film

Film, annesi ve onun yeni erkek arkadaşıyla bir açık deniz tatiline çıkan Rose'un, yelkenlilerine bir grup silahlı adamın saldırması sonrası başından geçen gerilim dolu hikayeyi izleyiciyle buluşturacak.

6. Bir Tutam Karanfil

Tür: Dram
Dağıtım Şirketi: Bir Film

TRT ortak yapımı film, dünya prömiyerini 35. Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde yapmıştı. Yönetmenliğini Bekir Bülbül, yapımcılığını ise Halil Kardaş'ın üstlendiği yapım, yaşlı bir mülteci olan Musa'nın, torunu küçük Halime ile birlikte ölen eşinin naaşını kendi ülkesine götürme çabasını anlatıyor.

7. Sur'da Devran

Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: Bir Film

90'lı yılların sonundaki Diyarbakır Sur'da geçen film, beyaz bir güvercinin peşine takılan üç arkadaşın yol hikayesini izleyiciyle buluşturacak.

8. Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel (Bak Şu Leyleğe 2: Zümrüt Taşının Peşinde)

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Almanya, Belçika ve Norveç ortak yapımı animasyon filmi, zorla tutulan serçe sürüsünü kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan serçe Richard'ın macera dolu hikayesini izleyiciyle buluşturacak.

9. Zuhur: Cinn-i Ayin

Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: TME Films

Bu cuma vizyona giren tek korku filmi olan Zuhur: Cinn-i Ayin, karanlık geçmişe sahip olan bir eve taşınan bir ailenin başından geçenleri konu alıyor.

Kübra Karasu