sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 19 Nisan 2024

19 Nisan 2024 Cuma Günü Vizyona Giren 12 Yeni Film: İç Savaş, Arap Kadri...

Bugün sinemalarda 12 yeni film gösterime girdi.

1. Civil War (İç Savaş)

Tür:
Dram/Aksiyon
Dağıtım Şirketi: TME Films

Alex Garland'ın merakla beklenen yeni filmi Civil War, Kirsten Dunst tarafından canlandırılan bir gazetecinin ve çalışma arkadaşlarının, bölünmüş ABD'de Washington DC'ye doğru yaptıkları zorlu yolculuğu anlatıyor. Kirsten Dunst'ın yanı sıra Stephen McKinley Henderson, Wagner Moura ve Cailee Spaen gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı filmde, Jesse Plemons ve Nick Offerman da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak rol alıyor. 

2. Arap Kadri

Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: A90 Pictures

Tekin Aral'ın öykülerini yazdığı ve 70'li ve 80'li yıllarda karikatür dergisi Fırt'ta yayınlanan Arap Kadri, Ahmet Mümtaz Taylan başrollüğünde sinemaya uyarlandı. Ahmet Mümtaz Taylan'ın Arap Kadri'yi, Necip Memili'nin Tarzan'ı ve Zeynep Çamcı'nın Arap Kadri'nin kızını canlandırdığı film, Arap Kadri'nin kızının isteme töreni nedeniyle yaşadığı doğayı bırakmasıyla yaşadıklarını izleyiciyle buluşturacak.

3. Bulanık

Tür:
Gerilim
Dağıtım Şirketi: Lion Dağıtım

Pelin Sönmez ve Gökhan Tevek'in başrolünde yer aldığı yapım, paralel evrenler arasında yaşayan genç bir kadının dejavularından ve sıkıştığı evrenlerden gerçek dünyaya geri gelme çabasını anlatıyor.

4. Aşk Filmi

Tür: Romantik/Dram
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Cemre Baysel ve İlhan Şen başrollü film, tesadüf eseri gittiği bir aşk filmi görüşmesinde tanıştığı yönetmen Uzay ile arasında bir aşk filizlenen Yaz'ın hikayesini izleyiciyle buluşturacak.

5. Waiting for Dali (Dali'yi Beklerken)

Tür: Komedi/Romantik
Dağıtım Şirketi: Bir Film

İspanya yapımı film, yetenekli şef Fernando'nun hayatının ünlü ressam Salvador Dali ile kesişmesiyle yaşananları konu ediniyor.

6. Çılgın Yolculuk (Fasel Men Lahazat)

Tür: Komedi
Dağıtım Şirketi: CJ ENM 

Mısır yapımı film, eşiyle sürekli kavga eden ve mutsuz bir hayatı olan Saleh'in bir gün evinin çatısında ortaya çıkan portal aracılığıyla hayatının daha iyi bir versiyonunun olduğu paralel dünyaya geçmesiyle yaşadıklarını anlatıyor.

7. Robot Dreams (Robot Düşleri)


Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: Başka Sinema

Fransa-İspanya ortak yapımı animasyon, arkadaşlığın önemi ve kırılganlığını vurguluyor. 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan film, 2024 Oscar Ödülleri’nde 'En İyi Animasyon Filmi' adaylarından biri oldu.

8. 10 Lives (Meraklı Kedinin 10 Yaşamı)

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Film, dokuzuncu canını da kaybedince eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans isteyen şımarık bir kedinin hikayesini konu ediniyor.

9. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Hashira Training

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Ünlü manga serisinden uyarlanan Demon Slayer'ın yeni filmiyle Tanjiro ve Üst Dörtlü'nün, Hantengu ile aralarındaki şiddetli savaşın sonucu ve Nezuko'nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc'tan 11. Bölüm ilk kez sinemalarda gösterilecek.

10. Abigail
 
Tür: Korku/Gerilim
Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye

Melissa Barrera başrollü film, yeraltı dünyasının önemli bir isminin kızını 50 milyon dolar fidye için kaçıran bir grup suçlunun, küçük kızın bir vampir çıkmasıyla başlarından geçenleri anlatıyor.

11. Nûfer

Tür:
Korku
Dağıtım Şirketi: MC Film

Film, yeryüzünde hüküm sürmeye çalışan kötü varlıklara karşı verilen mücadeleyi konu ediniyor.

12. Kimsesiz
 
Tür: Komedi/Dram
Dağıtım Şirketi: Skypic Films

Film, şarkıcı olmak için İstanbul'a gelen Nezir'in bu yolda geçtiği engebeli yolları anlatıyor.

Bonus: Atatürk 1881 - 1919 (2. Film)

Tür: Dram/Tarihi
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

İlk filmin kaldığı yerden devam eden ve yeniden vizyona giren Atatürk 1881 - 1919 (2. Film), Kurtuluş Savaşı'na varan süreçte yaşananları Mustafa Kemal'in perspektifinden anlatıyor.

Kübra Karasu