sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 26 Nisan 2024

26 Nisan 2024 Cuma Günü Vizyona Giren 10 Yeni Film: The Fall Guy, Cadı...

Bugün sinemalarda 10 yeni film gösterime girdi.

1. The Fall Guy (Dublör)

Tür: 
Aksiyon/Komedi
Dağıtım Şirketi: UIP Türkiye

David Leitch'in yönettiği biri Barbie biri Oppenheimer ile yaza damga vuran Ryan Gosling ve Emily Blunt'ın başrolünde yer aldığı The Fall Guy, aslında Leitch’in 1980'lerde yayınlanan aynı adlı televizyon dizisinin hikayesini yeniden çekilmesi. Filmde, Gosling’in canlandırdığı dublör Colt Seavers, kariyerini mümkün olduğunca uzatmaya çalışıyor - bu durum bedenine zarar verse bile. Bir sonraki projesi için Colt, eski sevgilisinin (Emily Blunt) en son filminde dublör olarak işe alınır. İkili arasında hala inkar edilemez bir kimya vardır ve başrol oyuncusu (Aaron Taylor-Johnson) kaybolduğunda, Colt günü kurtarmak için devreye girer. Oyuncuyu kaçıran kişileri bulma yolculuğu küçük bir görev değildir ve Colt dublörlük yeteneklerini hayatla ölüm arasındaki ölçekte test etme şansı yakalayacak.

2. Cadı

Tür: Dram/Tarihi
Dağıtım Şirketi: A90 Pictures

Furkan Andıç, Buse Meral, Çagdas Onur Öztürk'ün başrollerini paylaştığı Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı adlı romanından uyarlanan film, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde, genç bir dul olan Fikriye’nin zorla evlendirildiği Naşit Nefi Efendi ve yaşadığı köşk hakkındaki cadı söylentilerinin ardındaki gizemi çözmeye çalışırken gelişen olayları konu ediniyor.

3. Challengers (Rekabet)

Tür: 
Spor/Romantik
Dağıtım Şirketi: TME Films

Josh O'Connor ve Mike Faist'in canlandırdığı Patrick ve Art karakterleri, Zendaya'nın gelecek vaat eden tenis yıldızı Tashi Duncan ile romantik bir şekilde ilişkiye giren en yakın arkadaşlarını canlandıracaklar. Başlangıçta Patrick üstün gelirken, uzun süreli oyunu kazanan Art, nihayetinde Tashi ile evlenir. Ancak, umut verici kariyerini bir sakatlık sona erdirince Tashi, Art'ın koçu olmaya karar verir ve ikili, eski en iyi arkadaşlarından Patrick ile tekrar bir araya gelir, çünkü bir turnuva onları birbirlerine karşı yarıştıracaktır.

4. Boy Kills World

Tür: Gerilim/Aksiyon
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Bill Skarsgård başrollü film, ailesi katledildikten sonra bir ölüm makinesi olarak yetiştirilen işitme engelli bir genç adamın intikam arayışını izleyiciyle buluşturacak.

5. Black Tea (Siyah Çay)

Tür: Dram/Romantik
Dağıtım Şirketi: Başka Sinema

Usta sinemacı Sissako’nun dikkat çekici, gözlemsel ve duygusal yeni filmi, düğün gününde “hayır!” diyecek kadar cesur bir kadını konu alıyor. Aya otuzlu yaşlarının başındadır. Nikah masasında nişanlısını reddederek herkesi şaşırttıktan sonra, Çin’de yeni bir hayat kurmak için Fildişi Sahili’nden ayrılır. Guangzhou’da, Çinli bir adam olan Cai’nin sahibi olduğu bir çay dükkanında iş bulur. Dükkanın arkasında, gözlerden uzakta Cai, Aya’yı Çin çay demleme ve sunum usulüyle tanıştırır. Aya bu kadim sanatı öğrenirken, ilişkileri yavaş yavaş duyarlı bir aşka dönüşür. Ancak, filizlenen tutkuları geçmişlerinin ve önyargıların üstesinden gelebilecek midir? Hüznü neşeyle harmanlamakta usta Moritanyalı auteur’ün on yıl aradan sonra çektiği ilk film olan Siyah Çay, Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarıştı.

6. Küçük Don Kişot'un Maceraları (Giants of la Mancha)

Tür: Animasyon
Dağıtım Şirketi: CJ ENM

Almanya, Arjantin, Belçika ortak yapımı animasyon, kasabasını korumaya çalışırken kendisini heyecan dolu bir maceranın içerisinde bulan bir çocuğun hikayesini izleyiciyle buluşturacak.

7.  Immaculate (Arınma)

Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: Bir Film

Filmlerin aranan genç yıldızlarından Sydney Sweeney'nin Amerikalı rahibe Cecilia'yı canlandırdığı film, İtalya’daki göz alıcı bir manastırdan davet alan Cecilia'nın kusursuz ve sıcak mekanın bazı karanlık ve korkutucu sırlar barındırdığını çok geçmeden anlar. Yeni evi, uğursuz ve anlatılamaz dehşetler yaşayacağı bir kabusa dönüşür. 

8. Katala - Oyun Gecesi

Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: MC Film

Film, üniversitenin yarışmalara hazırlanan amigo takımının üyesi dört popüler genç kadının, hafta sonunu geçirmek üzere gittikleri göl evinde kendilerine musallat olan bir seri katile karşı verdikleri mücadeleyi konu ediniyor.

9. Zah-Har "Cin Ahalisi"

Tür: Korku
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Film, ailesiyle yaşayan, yaşadığı kabuslardan müzdarip olan bir gencin başından geçenleri konu ediniyor.

10. aespa World Tour in Cinemas

Tür: Konser/Müzik
Dağıtım Şirketi: CGV Mars

Film, ünlü müzik grubu aespa'nın İngiltere'deki ilk gösterileri olan Londra O2 Arena'daki konserini izleyicilerle buluşturacak.

Kübra Karasu