sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 24 Nisan 2024

Al Pacino ve Dan Stevens "The Ritual" ile Korku Sinemasına Adım Atıyor

Ünlü oyuncular Al Pacino ve Dan Stevens, yönetmen David Midell'in "The Ritual" adlı yeni korku filmi için bir araya geldi.

"The Ritual", Midell ve Enrico Natale tarafından yazıldı ve Andrew Stevens, Mitchell Welch ile Natale tarafından üretildi. Ashley Greene ve Abigail Cowen da kadroda yer alan diğer isimler arasında. XYZ Films, filmin tüm dünya dağıtım haklarını satın aldı ve 2025 yılında filmi sinemalarda gösterime sokmayı planlıyor. Ayrıca, Cannes pazarında uluslararası dağıtım için anlaşmalar yapmayı hedefliyor.

Gerçek bir olaydan esinlenilen film, inancını sorgulayan bir rahip (Stevens) ve zorlu bir geçmişle yüzleşen bir diğer rahip (Pacino) arasındaki farklılıkları bir kenara bırakıp genç bir kadını şeytan çıkarma ayinleriyle kurtarmaya çalışıyor. Emma Schmidt adında bir Amerikalı kadının şeytan tarafından ele geçirilmesi ve yaşadığı ürkütücü olaylar filmde gerçekçi bir şekilde işleniyor. Schmidt'in vakası, Amerikan tarihindeki en ayrıntılı belgelenmiş şeytan çıkarma vakası olarak kalmıştı.Al Pacino, Johnny Depp'in yönettiği İtalyan sanatçı Amedeo Modigliani'nin hayatını konu alan "Modi" dahil olmak üzere birçok yeni projede yer alıyor. Stevens ise "Godzilla x Kong: The New Empire" ve "Abigail" filmlerindeki başrolleri ile dikkat çekiyor. David Midell'in son filmi "The Killing of Kenneth Chamberlain", 2019 yılında sinemalarda gösterime girmiş ve eleştirmenlerden tam not almıştı.

"The Ritual"ın 2025 yılında sinemalarda izleyici ile buluşması bekleniyor.

Kübra Karasu