sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 10 Ekim 2023

Al Pacino ve Robert De Niro Başrollü 95 Yapımı "Heat"in Devam Filmi Geliyor!

Michael Mann, Heat filminin devamını çekeceği haberlerini doğruladı.

Ünlü yönetmen Michael Mann, 1995 yapımı suç draması Heat filminin devamını çekmeyi planladığını açıkladı. Mann, son filmi Ferrari'yi tanıttığı basın toplantısı bittikten sonra Heat 2'yi çekmeyi planladığını açıkladı. Mann konuyla ilgili, "Evet, Meg Gardiner ile birlikte Heat 2 romanını yazdık. Ferrari'yi çekerken piyasaya sürdü. Oldukça başarılı oldu. Bunu bir sonraki projem olarak çekmeyi planlıyorum." ifadelerini kullandı.

Ferrari'nin başrolünde yer alan Adam Driver'ın Heat 2'de genç suçlu Neil McCauley karakterini canlandırmak için görüşmelerde bulunduğu da açıklandı. Mann, Driver ile tekrar çalışma olasılığına dair sorulara ise "Belki. Henüz bu konuda konuşmadık. Ancak Adam ile çalışırken harika bir uyum yakaladık. İkimizin de çalışma etiği oldukça yoğun." dedi.

"Heat 2" Ne Hakkında Olacak?

Geçtiğimiz yıl Mann "Heat 2" adlı 500 sayfalık bir roman yazdı. Hem bir devam filmi hem de bir öncesini anlatan bu roman, orijinal Heat hikayesini genişletiyor. Roman, Robert De Niro'nun canlandırdığı Neil McCauley karakterinin erken dönemlerine ışık tutarken, Al Pacino'nun canlandırdığı Vincent Hanna karakterinin hikayesini de sürdürüyor. Hikaye, 1988'de Chicago'ya dönerek McCauley, Chris Shiherlis ve ekibinin batı sahilinde, ABD-Meksika sınırında ve Chicago'da nasıl hareket ettiğini anlatıyor. 

Kübra Karasu