logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 27 Kasım 2021

Alina Boz ve Denizcan Aktaş’ın Başrollerinde Olduğu ‘’Bandırma Füze Kulübü’’ Filminden İlk Fotoğraf Paylaşıldı!

Başrollerinde Alina Boz’la Denizcan Aktaş’ı bir araya getiren Bandırma Füze Kulübü filminin setinden ilk kare geldi.

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği filmin senaryosunu ise Mert Dikmen, Mustafa Uslu ve Ayberk Olgay kaleme aldı.

Filmde ikiliye, Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Altan Erkekli ve Alican Yücesoy gibi isimler eşlik ediyor.Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak çekilen filmin çekimlerine geçen hafta başlandı.  Çekimler Mudanya, Bandırma ve İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştirilecek. Bu arada filmin setinden ilk fotoğraf da geldi.

Merakla beklenen filmin konusu ise şöyle:

Bandırma’da lise öğrencisi bir grup genç 1950’li yıllarda Sputnik I’in uzaya fırlatılmasından etkilenerek bir füze kulübü kurmaya karar verdi. Kulüp üyesi olan gençler uzay ve evren konularını tartışılıyorlardı. Kulüp kısa zamanda büyüdü ve Bandırma Havacılık ve Uzay Araştırmaları Derneği’ne dönüştü.

En büyük amaçları uzaya bir roket fırlatmak olan bu gençler 1 metre boyunda ve 3 kilogram ağırlığında bir roket inşa ettiler. Ancak bu roket yerden 40 metre yükselebilmiş ve sonra denize düşmüştü. Gençler ikinci denemelerinde roketlerini 750 metreye çıkarmayı başardı. Kendileriyle alay edilmesine aldırmayan gençler birçok denemenin sonunda roketlerini 5.415 metreye kadar uçurmayı başardı.

İşte o fotoğraf: