sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 16 Kasım 2023

“Aslan Hürkuş 3: Anka Adası” Ara Tatilin En İyi Açılışını Yapan Animasyon Filmi Oldu!

TRT ortak yapımı “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası” ara tatilin en iyi açılışını yapan animasyon oldu. Büyük ilgi gören film ilk haftasında 250 bin izleyici sayısını aştı.

TRT Çocuk’un mucit kahramanı Aslan'ın üçüncü sinema filmi “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası” beyaz perdede büyük başarı kaydetti. Çocuklar, ara tatilde Aslan ile arkadaşlarının eğlence dolu macerasına eşlik etti ve sinema salonlarını doldurdu.

Bu yıl vizyona giren TRT ortak yapımı dokuzuncu animasyon film olan “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası” ara tatilin en iyi açılışını yapan film oldu. TRT Çocuk bünyesindeki psikolog, pedagog, çocuk gelişim uzmanı ve içerik editörleri tarafından detaylı bir değerlendirme sürecinden geçirilerek tasarlanan filmin müziklerini ilk filmde olduğu gibi Ferman Akgül besteledi. 3D animasyon tekniğiyle hazırlanan filmin yapımcılığını Murat Kaya üstlenirken yönetmen koltuğunu ise H. Sinan Güngör, Halil Öztürk ve Semih Turalı paylaştı. TRT Sinema ve TRT Çocuk iş birliğiyle hazırlanan TRT ortak yapımı filmde Hürkuş ve Anka'nın yer aldığı sahnelerde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) mühendislerinden teknik danışmanlık desteği alındı.

Göklerdeki macera tam gaz devam ediyor

ANKA, bilimsel çalışmalar yapan Fikret adlı bir bilim insanıyla Ege Bölgesi’ndeki bir adada görevdedir. Yanında teknik işleri halleden, tesiste bir nevi otomasyon kolu olarak kullanılan on dördü küçük, biri büyük toplam on beş dron vardır. ANKA ve Fikret’in yürüttüğü çalışmalar adaya bir göktaşının düşmesiyle alt üst olur. Göktaşının yaydığı manyetik alan sayesinde dronlar canlanır ve tüm dronlar ANKA’ya karşı cephe alır. Dronların lideri Yusufçuk, ANKA dâhil tüm uçan araçları kendi emrine almak ister. Diğerlerine ANKA’yı yakalaması için emir verir. Onlardan kaçarken hasar gören ANKA’nın imdadına Aslan, HÜRKUŞ, Mehmet, Eren ve Zeynep yetişir. Bir grup çocuğun, bir bilim insanı ve iki uçan aracın, dronları durdurmak için öncelikle iş birliği yapmayı öğrenmeleri gerekir.

TRT ortak yapımı “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası” şimdi tüm Türkiye’de sinemalarda!

Fragman

Kübra Karasu