sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Fragmanları 07 Ekim 2020

BARBARLARI BEKLERKEN 9 EKİM’DE SİNEMALARDA

Başrollerinde Oscar’lı oyuncu Mark Rylance, 3 Oscar adayı Johnny Depp ile en son Christopher Nolan’ın Tenet filminde yer alan ve BATMAN’e hayat verecek olan Robert Pattinson'un yer alacağı,“BARBARLARI BEKLERKEN (WAITING FOR THE BARBARIANS)  9 Ekim'de sinemalarda. Nobel ödüllü yazar J.M. Coetzee’nin ülkemizde de Can Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırılan ünlü eseri “BARBARLARI BEKLERKEN” adlı kitabından uyarlanan film,   Venedik Film Festivali’nde DE  gizem dolu öyküsüyle soluksuz izlendi.

Filmde Yargıç rolüne hayat veren Mark Rylance, Steven Spielberg, Christopher Nolan ve Roland Emmerich gibi büyük yönetmenlerle çalışmış ve BRIDGE OF SPIES filmindeki performansı ile en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ı kazanmıştır.

Shakespeare oyunlarıyla ünlenen Mark Rylance, bir dönem İngiltere’deki ünlü Shakespeare’s Globe tiyatrosunun sanat yönetmenliğini yaptı.

Film, 20. yüzyılın en iyi kitaplarından biri olarak kabul edilen ve 2003’te yazarı John Maxwell Coetzee’ye Nobel Edebiyat ödülü kazandıran “BARBARLARI BEKLERKEN” kitabından uyarlanmıştır. Kitap ülkemizde İthaki ve Can Yayınları tarafından basılmıştır.

Uçsuz bucaksız toprakları olan bir imparatorlukta, kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı bir bölgede barbarların ayaklanma çıkaracağı duyulması üzerine acımasızlığı ile nam salmış bir komutan (Johnny Depp) ve beraberinde askerleri gönderilir. Yıllardır kalenin güvenliğinden sorumlu olan Sulh Yargıcı’nın otoritesini sarsan bu durum, yerlilere karşı büyük zorbalık ve zulümle sonuçlanır. Olayların durulmaması üzerine, komutan ve askerleri bir görev için kaleden ayrıldıklarında yerlerine yeni bir birlik gelir. Bu birliğin başındaki genç asker Mandel (Robert Pattinson) kalenin tüm yetkilerini ele geçirse de düzeni sağlamak için bundan fazlasına ihtiyaç duyacaktır.

FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ!