sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Haber 19 Nisan 2024

Brian Cox'tan Sinema Dünyasına Sert Eleştiriler: "Napolyon'u Ben Daha İyi Oynardım"

Ünlü aktör Brian Cox, HistFest'te düzenlenen bir panelde sinema ve tiyatro dünyasına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Brian Cox, ilk olarak Ridley Scott'un "Napoleon" filmini ve Joaquin Phoenix'in performansını eleştirdi: "Korkunç. Gerçekten korkunç bir performans. Joaquin ne düşünüyordu bilmiyorum. Tamamen onun hatası ve Ridley Scott'ın da ona yardım ettiğini düşünmüyorum. Ben Joaquin Phoenix'ten çok daha iyi oynardım."

Cox ayrıca, tarihsel doğrulukların dramatik anlatı uğruna feda edilmesi konusuna da değindi ve rol aldığı "Cesur Yürek" filmi için, "Mel Gibson harikaydı ama film tam anlamıyla yalan dolu. Fransız prensesi asla hamile bırakmadı." yorumunu yaptı."Long Day’s Journey Into Night" adlı oyunun başrolünde yer alan Cox, tiyatro eleştirmenlerinin de kendisini "Succession" dizisindeki rolüyle kıyaslamalarından memnun değil: "Bu karşılaştırmayı yapmak aptalca. Çoğu eleştirmen aptal. Tiyatro eleştirmenliği tamamen çökmüş durumda. Eskiden harika eleştirmenler vardı, şimdi onların yerini dolduracak kimse yok. Çünkü ödevlerini yapmıyorlar."

Cox, ayrıca metod oyunculuğunu eleştirerek, "Oh hayır, bu tamamen saçmalık. Biz aktörler enerji iletimcisiyiz." dedi ve bir karakter gibi davranmanın, karakter hakkında araştırma yapmaktan daha az önemli olduğunu vurguladı.

Ayrıca ABD'deki yaşamından ve son başkanlardan da bahseden Cox, "ABD'deki durumum çok yakında sona erebilir çünkü buna dayanmak çok zor." diyerek son zamanlarda sıkılaştırılan kürtaj yasaları ve Trump'ın yeniden seçilme ihtimaline tepki gösterdi. Cox, Trump yeniden seçilirse ülkeyi terk edebileceğini söyledi ve "Biden iyi bir adam ama çok yaşlı." yorumunu yaptı.

Kübra Karasu