sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 25 Nisan 2024

Danny Boyle ve Sony Pictures'tan "28 Days Later"ın Devam Filmi Geliyor: Yıldızlarla Dolu Kadro!

Danny Boyle'un yönetmenliğini üstlendiği ve Sony Pictures tarafından dağıtılacak olan "28 Days Later"ın devam filmi "28 Years Later" için hazırlıklar hız kazandı.

Deadline'ın haberine göre, Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson ve Ralph Fiennes, "28 Days Later"ın devam filmi olan bu yeni projenin kadrosuna katıldı. 2002 yılında yayınlanan ve büyük ilgi gören "28 Days Later" filminde, bir bisiklet kuryesi (Cillian Murphy) komadan uyandığında dünyanın bir virüs salgını sonucu zombilerle dolu olduğunu keşfeder. Film, dünya çapında 82 milyon doların üzerinde hasılat yapmış ve 2007'de "28 Weeks Later" adıyla bir devam filmi çekilmişti.

Yeni üçlemenin ilk filmi için Alex Garland tarafından yazılan senaryoyu Boyle yönetecek. Deadline'a göre, Sony şimdiden "Candyman" filmiyle tanınan Nia DaCosta'yı üçlemenin ikinci filminin yönetmeni olarak belirlemiş ve iki filmi arka arkaya çekme planı yapıyor. İlk filmin başrolü Cillian Murphy ise filmde yürütücü yapımcı olarak dönüş yapıyor.

"Killing Eve" ile yıldızı parlayan ve Emmy ödüllü Jodie Comer, "Free Guy" ve Ridley Scott’ın "The Last Duel" gibi filmlerle sinema sektöründe aktifliğini sürdürüyor. Aaron Taylor-Johnson, "Bullet Train" ve yakında vizyona girecek "Kraven the Hunter" filmiyle Sony ile başarılı işbirliklerine devam ediyor. Ralph Fiennes ise Oscar adaylığı bulunan bir diğer yıldız ve şu anda "Macbeth" oyunu ile uluslararası bir turne gerçekleştiriyor.

"28 Years Later", hayatta kalma mücadelesini yeni bir perspektifle ele alacak ve 2025'te sinemalarda vizyona girmesi bekleniyor.

Kübra Karasu