sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 24 Ekim 2023

"Deadpool 3" Yönetmeni Shawn Levy, Yeni Star Wars Filmi Hakkında Konuştu!

Ünlü yönetmen Shawn Levy, Star Wars evrenindeki yeni filmi hakkında açıklamalar yaptı.

Müzede Bir Gece serisine de imza atan ünlü yönetmen Shawn Levy, Lucasfilm tarafından kendine özgü bir Star Wars filmi yapması için tam yaratıcı özgürlük verildiğini açıkladı. Levy, bu film üzerinde çalışmanın ona ödüllü dizi Stranger Things'in beşinci sezonu ve yaklaşan Marvel filmi Deadpool 3'te çalışma deneyimlerini hatırlattığını belirtti.

Variety'ye verdiği bir röportajda Levy, "Kathy Kennedy beni bir Star Wars filmi yapmam için görevlendirdiğinde, bana verdiği ana direktif 'Ben Shawn Levy filmi istiyorum.' şeklindeydi. Senin tarzını ve filmlerine kattığın tadı yansıtan bir hikaye istiyorum — bir Star Wars hikayesi ile." açıklamasını yaptı. Levy, film üzerindeki çalışmaların grev nedeniyle beklenmedik bir şekilde durdurulduğunu ancak hikaye ve film geliştirilirken içgüdülerine güvendiğini ekledi. Yönetmen ayrıca Star Wars üzerindeki çalışma deneyimini Deadpool 3 üzerindeki çalışmasıyla karşılaştırarak daha büyük bir sinematik evrende güçlü ve kişisel hissetmenin de mümkün olduğunu vurguladı.

Levy'nin Star Wars filmi hakkındaki detaylar şimdilik gizli kalsa da, önümüzdeki birkaç yıl içinde bir Star Wars projesi üzerinde çalışacak birçok yönetmenden biri olduğu biliniyor. Sharmeen Obaid-Chinoy, James Mangold ve Star Wars efsanesi Dave Filoni'nin yöneteceği üç film de hazırlık aşamasında. Bu filmler hakkında da henüz detaylı bilgiler bulunmamakla birlikte, Daisy Ridley'nin Rey karakterinin Obaid-Chinoy'un filmi için geri döneceği biliniyor. Mangold'un filmi, Jedi'nin ilk günlerini anlatacakken, Filoni'nin filmi çeşitli Star Wars dizileriyle bağlantılı olacak.

Kübra Karasu