logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 02 Kasım 2023

Elliott Gould, "The Long Goodbye" için Steven Soderbergh ile Devam Filmi Yapmak İstiyor!

Hollywood'un deneyimli yıldızı Elliott Gould, klasik film noir "The Long Goodbye"da Philip Marlowe karakteriyle öne çıkmıştı. Şimdi ise bu filmin devamını görmek istiyor ve bu projede ünlü yönetmen Steven Soderbergh ile çalışmaktan mutluluk duyacağını açıkladı.

1940'larda Amerikan sinemasını film noir gibi yansıtan hiçbir tür yoktu. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Amerika'nın kötü gidişatını yansıtan tür, cennet gibi bir Amerikan tarzının bozulmasıyla ilgili bastırılmış, psikolojik kaygı ve paranoyadan yararlanıyordu. Robert Altman gibi film yapımcıları, film noir türüne 40'lar ve 50'lerin ardından yıllarca yorumlar getirmeye devam etti. Altman'ın yenilikçi film noir çalışması olan "The Long Goodbye", yönetmenin en önemli başarılarından biri olarak kabul ediliyor. Filmin başrol oyuncusu Elliott Gould, bu filmin mirasını yeni bir nesil için devam ettirmeyi hayal ediyor ve yönetmen olarak kiminle çalışmak istediği konusunda net: Magic Mike ve Ocean’s Eleven gibi filmlere imza atan Steven Soderbergh.

1970'lerde Elliott Gould, sinema dünyasında parlarken, "The Long Goodbye"da gösterdiği performansla zirveye ulaştı. Raymond Chandler'ın aynı adlı 1953 romanından uyarlanan filmde Philip Marlowe (Gould) olarak, bir dizi karmaşık olayın içine sürüklenen bir özel dedektifi canlandırmıştı. Elliott Gould'un filmdeki rolü, bir oyuncu olarak onun tatlı cazibesi, mizahı ve dokunaklılığının eşsiz karışımını gözler önüne seriyordu.

Kübra Karasu