logo logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 13 Kasım 2023

Elon Musk Biyografi Filmi Geliyor!

ABD'nin bağımsız prodüksiyon ve dağıtım şirketi A24, son yılların yükselen şirketi. Özellikle korku türündeki çalışmalarıyla haklı bir şekilde övgü toplayan şirket, şimdi de yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor: Elon Musk biyografisi. Şirket Darren Aronofsky'nin yöneteceği bu projenin geliştirilmekte olduğunu açıklandı.

A24 temsilcisi, tartışmalı teknoloji devi hakkındaki biyografinin, Walter Isaacson tarafından kaleme alınan yetkilendirilmiş bir biyografiye dayanacağını doğruladı. Isaacson'ın "Elon Musk by Walter Isaacson" adlı kitabı Eylül ayında yayımlandı ve filmin senaryosunun temelini oluşturacak. SpaceX CEO'sunun kişisel hayatını kapsayan bu eser, aynı zamanda uzay keşfi, sürdürülebilir enerji ve yapay zeka gibi önemli konulara da derinlemesine bir bakış sunuyor. Isaacson'ın kitabının filme uyarlanması için stüdyolar ve film yapımcıları arasında sıkı bir rekabet yaşandı ve A24'ün bu yarışı kazandığı açıklandı. Isaacson'ın 2011 yılında yazdığı Steve Jobs biyografisi, aynı adı taşıyan 2015 Oscar adayı filme ilham kaynağı olmuştu. 

Bu son biyografi filmi gerçekleştiğinde, Aronofsky'nin A24 ikinci işbirliği tamamlanmış olacak. Yönetmen ve A24, geçen yıl Oscar adayı olan "The Whale" filmiyle hem izleyicinin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanmıştı. Başrolde Brendan Fraser'ın yer aldığı bu filmde, Fraser En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını da evine götürdü. Aronofsky'nin sıradışı film yapım tarzı "Requiem for a Dream", "Black Swan" (2011) gibi filmlerle de büyük övgüler toplamıştı. 

Tartışmalı Teknoloji Devi: Elon MuskDünyada Elon Musk kadar ünlü ve aynı zamanda tartışmalı çok fazla şirket sahibi yok. 2002 yılında SpaceX'i kurarak dünya çapında şöhrete kavuşan Musk, Tesla'ya erken yatırım yapmış ve zamanla şirketin başkanı (2018'de bu görevden ayrıldı), ürün mimarı ve CEO'su olmuştur. Son zamanlarda, sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın alıp X markasına dönüştürmesiyle gündeme geldi. Bu satın almanın ardından, doğrulama durumu için kullanıcılardan ücret talep etmesi ve şirketin birçok çalışanını işten çıkarması gibi kararları nedeniyle kamuoyunun tepkisini çekmişti. Ekim ayı itibarıyla 200 milyar doların üzerinde bir net değere sahip olan Elon Musk, dünyanın en zengin adamı olarak kabul ediliyor. Musk, iş hayatı dışında özel hayatındaki sansasyonel olaylarla da sık sık gündeme geliyor.


Kübra Karasu