sinema port logo sinema port  logo

BİZİ TAKİP EDİN

Film Haberleri 20 Ekim 2023

Emma Stone Başrollü "Poor Things" Filminden Yeni Tanıtım Videosu: Korkutucu ve Tuhaf Bir Yolculuk...

Emma Stone'un başrolünde yer aldığı Poor Things filminden yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

Yeni videodan anladığımız kadarıyla Emma Stone’un Bella Baxter olarak yaşadığı macera, masal unsurlarını, absürd imajları ve filmde Frankenstein'a yapılan atıflarla beliren korku öğelerini bir araya getiren kaprisli bir hikaye olacak. Hikayede Bella, bir bilim adamı tarafından yaratılıyor ve dünyayı keşfetmeye karar veriyor.

Poor Things'in tuhaf bir yola sapmasına şaşırmamak gerek çünkü yönetmen Yorgos Lanthimos, uluslararası arenada sık sık alışılmadık, sıklıkla absürd ve bazen şok edici hikayeler yaratma konusunda öne çıkıyor. Bunun en iyi örneklerinden biri toplumun normlarından izole bir şekilde yaşamaya karar veren bir aileyi konu alan Dogtooth adlı yapımı. Aynı zamanda belirli bir süre zarfında romantik bir partner bulamayan insanların hayvana dönüştüğü bir dünyayı merkezine alan The Lobster adlı filme de imzasını atmıştı.

Yönetmen Yorgos Lanthimos ile Emma Stone arasındaki işbirliği ilk olarak Oscar adayı olan The Favourite filminde başladı. Bu film Stone'a "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında Akademi Ödülü adaylığı kazandırdı. Poor Things henüz sinemalarda prömiyerini yapmamış olsa da film, dünyanın dört bir yanındaki film festivallerinde izleyiciyle buluştu ve eleştirmenlerin övgülerini toplamayı başardı. 

Poor Things, 9 Şubat'ta sinemalarda!

Fragman

Kübra Karasu